2019-11-17

Janusz Chabior: Czy ja jestem aż taki przerażający?

0

W programie „Nasza Klasa” znani i lubiani dorośli mogą się spodziewać wszystkiego. O co został zapytany Janusz Chabior? Które fragmenty jego życiorysu najbardziej ciekawiły zgromadzone w sali dzieci? Czy prośba o odrobinę wyrozumiałości została uwzględniona? Jak aktor wybrnął z opresji?

- Stary, łysy i wygląda strasznie - tak najmłodsi zareagowali na zdjęcie gościa. - Trochę się go boję - przyznała jedna z dziewczynek. - Wygląda jak bandyta albo wampir - dodał chłopiec. - Ma takie oczy przeszywające nasze dusze - opisał wrażenia kolejny z uczniów. Czy rzeczywiście było aż tak makabrycznie?

Nikt nie ma wątpliwości, że Janusz Chabior to jednoznacznie postrzegana postać. Z wiadomych względów najczęściej obsadzany jest w rolach czarnych charakterów. Najmłodszym trudno w to uwierzyć, ale jest bardzo empatyczną osobą. Aktor w przeszłości bił się o dziewczyny i walczył o trzepak i piaskownicę, a obecnie często bierze udział w kampaniach społecznych. Po jednej z ról adoptował psa z planu, który miał wrócić do schroniska. - Gdy Batman wynurzył się z trawy i popatrzyliśmy sobie w oczy, to wiedziałem, że to jest ten pies - opowiedział całą historię. - Zyskałem przyjaciela - podkreślił.

Dzieci interesowało również, czy Janusz Chabior, który w przeszłości uczęszczał do technikum samochodowego, dałby sobie radę z naprawą auta. - Wtedy bym potrafił. Teraz proszę do mnie nie przyjeżdżać - kategorycznie zaznaczył. Mechanikiem nie został, ale początkowo jego obecny zawód jawił mu się jako niepoważny. O jakim zajęciu wtedy marzył?

Nie obeszło się bez specjalnego zadania. Aktor napisał na tablicy słowo „proscenium”, a potem w sześćdziesiąt sekund starał się rozszyfrować uczniom jego znaczenie. Co narysował, żeby było mu łatwiej opisać pojęcie? Ta sztuka przydała mu się również podczas gry w kalambury.

- Uważam się za postać... interesującą - odparł na pytanie o wygląd zewnętrzny, do którego chętnie wracali gospodarze programu. - Staram się u złych bohaterów odnajdywać cechy pozytywne - nawiązał do najczęściej odgrywanych postaci. Jak tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? Gdzie się podziały jego włosy? Czy Janusz Chabior ma kompleksy? Jakie kobiety mu się podobają? Ważnych pytań nie brakowało.

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Bartek Kasprzykowski: Aktorstwo to pielęgnowanie wyobraźni
Jerzy Bralczyk: Nie używam słowa „spoko”
Michał Wójcik: Koledzy „gotują mnie” na scenie
Edyta Herbuś: Mój chłopak jest o mnie zazdrosny
Krzysztof Ibisz: Lubię kobiety, które mają pasję
Paulina Gałązka: Dotyka mnie nierówność płac
Marcin Miller: Fanki? Moje ego jest podrasowane
Marcin Wójcik: Facet z humorem jest atrakcyjny
Mariusz Węgłowski: Tolerancja jest bardzo ważna
Co zaśpiewała „Ruda” z Red Lips w programie „Nasza Klasa”?
Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020