2019-11-17

Bartek Kasprzykowski: Aktorstwo to pielęgnowanie wyobraźni

0

Gość odcinka drobiazgowo przepytany przez dzieci w programie „Nasza Klasa”. Na początku kariery uczył się pantomimy i gry na trąbce, a obecnie znany jest widzom m.in. z serialu „Przyjaciółki”. Jak na artystę zareagowali mali gospodarze produkcji Czwórki? Co im zdradził Bartek Kasprzykowski?

- Jest mądry i ambitny - to reakcja jednej z dziewczynek na fotkę bohatera. - Po twarzy wnioskuję - dodała. - Miły i sympatyczny człowiek - nie miał wątpliwości opisujący gościa chłopiec. Co wydarzyło się w klasie pełnej ciekawskich uczniów? Czego dowiedzieliśmy się o Bartku Kasprzykowskim w „Naszej Klasie”?

W wieku szkolnym bujał w obłokach i marzył o zawodzie pilota. Ewentualnie strażaka albo astronauty. Stwierdził jednak kiedyś, że najlepszym zawodem na świecie jest ten, który dziś uprawia. Bo można być nieśmiertelnym. - No i mogę być, kim chcę - zaznaczył. - Zostawiam w sobie trochę dziecka i daję mu się bawić w kreowanie innych rzeczywistości - opisał dzieciom, jak postrzega aktorstwo.

Wśród pytań od najmłodszych pojawiło się mnóstwo zawodowych wątków. Czy poświęciłby się dla roli Jamesa Bonda? Z jaką zagraniczną aktorką chciałby zagrać? Czy umiałby wcielić się w... żyrafę? Jakie woli role: zabawne czy poważne? - Bardzo lubiłem rolę Hansa Klopssa, bo była kostiumowa. Lubię takie - wskazał.

Tradycyjnie gość programu otrzymał zadanie. Zapisał na tablicy słowo „inscenizacja” i miał minutę, żeby opowiedzieć, co to znaczy. Jak sobie poradził? - Nie ćwiczyłem tak długo, że byłoby ciężko - stwierdził z kolei, gdy zapytano go o grę na trąbce. Tak się złożyło, że rekwizyt już na niego czekał. Dzieci również miały instrumenty i postanowiły z nim zagrać. - To będzie masakra - ostrzegał. Była?

W drugiej części Bartek Kasprzykowski musiał zdobyć się na szczerość, a dzieci interesowały intymne kwestie. Kiedy się po raz pierwszy całował? Do kogo biło mu serce, gdy był nastolatkiem? Okazuje się, że była to... Marylin Monroe! Po latach poznał Tamarę Arciuch. W taksówce. No i została jego żoną. - Nas życie wybrało - przyznał przed ciekawską klasą. Na jakie pytania nie chciał jednak udzielić odpowiedzi publicznie?

Co sądzi o chirurgii plastycznej? Czy uważa, że jest otyły? Co lubi robić w wolnych chwilach? Jak wspomina udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Czy prywatnie polubiłby Pawła Strzeleckiego, którego gra w serialu „Przyjaciółki”? Co jest dla niego najważniejsze w życiu? Warto się przekonać, jaki jest Bartek Kasprzykowski odkryty na nowo w „Naszej Klasie”.

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Jerzy Bralczyk: Nie używam słowa „spoko”
Michał Wójcik: Koledzy „gotują mnie” na scenie
Edyta Herbuś: Mój chłopak jest o mnie zazdrosny
Krzysztof Ibisz: Lubię kobiety, które mają pasję
Paulina Gałązka: Dotyka mnie nierówność płac
Marcin Miller: Fanki? Moje ego jest podrasowane
Marcin Wójcik: Facet z humorem jest atrakcyjny
Mariusz Węgłowski: Tolerancja jest bardzo ważna
Co zaśpiewała „Ruda” z Red Lips w programie „Nasza Klasa”?
Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020