2019-10-13

Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat

0

Prowadzący „Galileo” odpowiadał na pytania dzieci w programie „Nasza Klasa”. Czy boi się katastrofy klimatycznej? Dlaczego Paweł Orleański chce zagrać Jamesa Bonda? W jaki sposób uratował małżeństwo przed rozwodem? Co według niego znaczy „kochać”?

Oglądaj program „Nasza Klasa” online na IPLA.TV.

- Czuję się, jakbym miał zdawać egzamin - powiedział Paweł Orleański po wejściu do sali pełnej uczniów. Czy dzieciaki wiedzą, kim jest? - To chodząca encyklopedia - stwierdził jeden z chłopców. - To pan z „Galileo” - dodał drugi. - Wygląda na bibliotekarza - uznała uśmiechnięta dziewczynka.

Dzieci bardzo chciały poznać arkana pracy Pawła Orleańskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z pracą z mikrofonem. Dziennikarz zdradził, że inaczej czyta się reklamy, a w zupełnie inny sposób wiadomości. - Chodzi o sposób modulacji. Nazywam to komercyjnym optymizmem - stwierdził gość „Naszej Klasy”. - Moją codzienną pracą jest bycie lektorem - podkreślił. Tradycyjnie otrzymał zadanie. Przez 60 sekund miał wytłumaczyć znaczenie słowa „telewizja”. Jak udała mu się ta sztuka? Przekonał maluchy?

- Czy woli pan bardziej filmy, czy teatr? - zagadnęła jedna z obecnych w szkolnej sali dziewczynek. - To są dwie zupełnie różne sztuki. Film pozwala dotknąć czegoś innego, na przykład nagrać coś jeszcze raz, powtórzyć. W teatrze nie ma zmiłuj, jak mawiają aktorzy „szmata w górę” i wychodzi się na scenę. Ludzie zapłacili za bilety i trzeba grać. Teatr jest zdecydowanie trudniejszą sztuką - akcentował. A jaką postać chciałby zagrać najbardziej? Okazuje się, że Jamesa Bonda!

- Wierzy pan, że nasz świat zginie za trzydzieści lat? - zagadnął obecny w klasie chłopiec. - Niestety wierzę - odparł Paweł Orleański. - Jak się popatrzy na emisję dwutlenku węgla, jak nie przestaniemy myśleć, ziemia się upomni. Jest masa zjawisk, które są bardzo niepokojące - podkreślił gość programu. Ciekawych tematów nie brakowało. Czy potrafi segregować śmieci? Czy zgadza się ze sformułowaniem „dzieci i ryby głosu nie mają”? Czy jest zazdrosny o żonę? Dlaczego jego małżeństwo otarło się o rozwód? Prowadzący „Galileo” odpowiedział na najbardziej intymne pytania...

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020