2019-10-06

Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?

0

Znany kabareciarz był gościem dziewiątego odcinka programu „Nasza Klasa”. Z jakiego powodu zrezygnował z kariery w gastronomii? Dlaczego rozstał się z Kabaretem Paranienormalni? Co Igor Kwiatkowski powiedział o Mariolce? O to wszystko chętnie pytały dzieci na antenie Czwórki.

Oglądaj program „Nasza Klasa” online na IPLA.TV.

- Jest podobny do Krzysztofa Ibisza - oceniła gościa jedna z dziewczynek. - W skali jeden do dziesięciu, takie siedem. Widać, że ma tapetę na twarzy - dodała druga, oceniając wygląd goszczącego w programie Igora Kwiatkowskiego. Okazuje się, że artysta kabaretowy dla dzieci jest postacią dość anonimową. Czy udało mu się zdobyć sympatię gospodarzy „Naszej Klasy”?

Najmłodszych interesowało to, czy łatwo jest być parodystą, w tej bowiem dziedzinie specjalizuje się bohater odcinka. Dzieci szczególnie intrygowała postać Mariolki, którą stworzył i rozsławił na kabaretowej scenie Igor Kwiatkowski. Skąd pomysł na nią? - Pracowałem w klubie, gdzie można było kupić frytki lub hamburgery. Nasłuchałem się rozmów, jakie toczyli panowie po tak zwanym jednym piwie, lub tłumaczące sobie coś dziewczyny, które bardzo coś przeżywały - wyjaśnił. - Naoglądałem się takich osób i to mnie zainspirowało do stworzenia Mariolki - dodał. - Pierwowzór był brunetką i mówił w sposób podobny do Dody - zdradził artysta.

- Dlaczego mimo wykształcenia kulinarnego nie pracuje pan jako kucharz? - dopytywali gospodarze „Naszej Klasy”. - Był ze mnie bardzo kiepski kucharz. Zawsze ciągnęło mnie na scenę. Ale w domu bardzo lubię gotować sobie i rodzinie - powiedział. Jakie zadanie przygotowali dla kabareciarza milusińscy w programie Czwórki? Musiał wyjaśnić dzieciom znaczenie słowa „blanszowanie”. Jak udała mu się ta sztuka?

Igor Kwiatkowski odpowiedział również na pytanie, dlaczego rozstał się z Kabaretem Paranienormalni i jakie ma relacje z kolegami z tej formacji? Dzieci poprosiły go o zaśpiewanie trzech utworów muzycznych, które prezentował w radiu, gdzie pracował jako DJ. Musiał również zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi dzieciństwa, nauki w szkole oraz życia osobistego. Czy odpowiedział satysfakcjonująco na wszystkie?

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020