2019-09-29

Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory

0

Dzieci z programu „Nasza Klasa” przepytały mistrzynię MMA. Jak radzi sobie z bólem po walce? Czy problemy życiowe rozwiązuje tak, jak w oktagonie? Kiedy Joanna Jędrzejczyk zdecydowała o tym, że zajmie się sportem? Kto złamał jej serce?

Oglądaj program „Nasza Klasa” online na IPLA.TV.

Joanna Jędrzejczyk stanowiła dla dzieci nie lada zagadkę. W pierwszej chwili nie były w stanie określić, czym zajmuje się gość ósmego odcinka. Choć jeden chłopiec, patrząc na zdjęcie sportsmenki, wskazał, że „brakuje na nim ringu i innego zawodnika leżącego na podłodze”. Okazało się, że mistrzyni UFC oraz mistrzyni Polski w tajskim boksie boi się horrorów, co wzbudziło śmiech maluchów. Dziewczynkom bardzo podobało się, że nie tylko mężczyźni mogą się bić. Według uczniów miłością sportsmenki byli Mike Tyson lub Andrzej Gołota. Jak zareagowała Joanna Jędrzejczyk? Milusińscy uznali, że musi mieć w sobie jakieś „super moce”! Co mieli na myśli? Czym zaimponowała im zawodniczka MMA?

- Czy lubi się pani bić? - zagadnęła jedna z obecnych w klasie dziewczynek. - Kocham to, co robię. Traktuję to jako sport. To uczy pokory, wzmacnia fizycznie i psychicznie. Dzięki temu duże problemy mogą stać się malutkie - podkreśliła Joanna Jędrzejczyk. Co z bólem? Czy da się wytrzymać? - Dojście do siebie zajmuje zwykle około dwóch tygodni. Po walce bardziej czuję satysfakcję niż ból. Teraz mam trochę siniaków na nogach, bo grałam w piłkę w meczu charytatywnym - dodała mistrzyni i apelowała do dzieci, aby nigdy nie rozwiązywały problemów siłą. - Zawsze ważna jest rozmowa, a w ostateczności należy odejść - sugerowała. A z kim chce teraz zmierzyć się w oktagonie. Jak Joanna Jędrzejczyk poradziła sobie z wytłumaczeniem skrótu MMA? Czy obecni w klasie zrozumieli, na czym polegają mieszane sztuki walki?

- Każdego dnia piszemy opowieść, jaką jest nasze życie - mówiła na antenie Czwórki utytułowana zawodniczka. Opowiedziała najmłodszym, na czym polegała jej droga do sukcesu, kiedy zdecydowała, że chce zostać osobą, która bije się w ringu i w oktagonie. A co czuła, kiedy straciła pas mistrzowski? Czy dużo płakała? W programie „Nasza Klasa” Joanna Jędrzejczyk zdradziła m.in. sekrety swoich treningów, a także uchyliła rąbka tajemnicy, dotyczącego jej prywatnego życia. W jaki sposób rozprawia się z problemami życiowymi.

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020