2019-10-20

Mariusz Węgłowski: Tolerancja jest bardzo ważna

0

Aktor i policjant m.in. o stosunku do LGBT w programie „Nasza Klasa”. Co powiedział? Jak wyglądała jego droga do bycia artystą? Czym parał się w życiu? Jakim funkcjonariuszem był Mariusz Węgłowski? Co go wzrusza, a co denerwuje?

- Jest wesoły i zabawny. Przystojny - to opinie dziewczynek na temat Mariusza Węgłowskiego. Mikołaj Białach z serialu „Policjantki i Policjanci” to osoba, która jest doskonale znana najmłodszym. Nie tylko z popularnej produkcji Czwórki, ale również z udziału w „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Dzieci były pod wrażeniem ilości zajęć, którymi parał się gość programu. Co wywarło największe zdziwienie? To, że lubi tańczyć, czy to, że potrafi rapować i rymować?

Okazuje się, że duży mężczyzna nie wstydzi się łez. Co takiego wywołuje u niego emocje? - Bajka „Mój brat niedźwiedź” i „Król Lew”. Dość często się wzruszam. Jak jest odpowiednia chwila, to się rozczulam - przyznał artysta. Z sali padło także pytanie, czy był „dobrym czy złym gliną”? - Dobrym - odparł bez zastanowienia Mariusz Węgłowski. A jaka jest jego definicja „dobrego gliny”? Czy krzyczał na przesłuchanych? Najmłodsi przygotowali dla byłego policjanta zadanie. Miał w 60 sekund wytłumaczyć obecnym znaczenie słowa „figurant”. Jak udała mu się ta sztuka? Gospodarze programu „Nasza Klasa” poprosili go również, aby zagrał w klasie na perkusji złożonej z garnków i foremek. Jaki był efekt? Kiedy odkrył w sobie artystyczną duszę?

- Łatwiej jest być serialowym policjantem - przyznał wypytywany o swoją pracę. Na antenie Czwórki wciela się w postać aspiranta Mikołaja Białacha, jedną z najważniejszych w produkcji „Policjantki i Policjanci”. Jakie są zasadnicze różnice w byciu funkcjonariuszem w życiu i na ekranie? Czy ludzie często biorą go za prawdziwego oficera? Mariusz Węgłowski zdradził szczegóły najgroźniejszej sytuacji, z jaką miał do czynienia podczas służby w Policji Państwowej?

Nie zabrakło trudnych pytań. Jedno z nich dotyczyło stosunku do ruchu LGBT? - Uważam, że tolerancja jest mega ważna w naszym życiu. Każdy ma prawo do stanowienia o swojej tożsamości. Każdy ma swoją definicję miłości. Nie narzucam niczego i nie oceniam innych - odparł przepytywany przez dzieci w programie „Nasza Klasa”. Co jeszcze powiedział na ten temat?

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Co zaśpiewała „Ruda” z Red Lips w programie „Nasza Klasa”?
Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020