2019-11-10

Michał Wójcik: Koledzy „gotują mnie” na scenie

0

Twórca znany z kabaretu Ani Mru-Mru gościem w programie „Nasza Klasa”. O czym opowiedział artysta? Dlaczego Michał Wójcik wybrał drogę satyryka? Skąd u niego upodobanie do tatuaży i czy pogodził się z byłymi żonami? Na antenie Czwórki padły najbardziej osobiste pytania…

Michał Wójcik z miejsca zdobył sympatię dzieci. - Zazwyczaj udaje pijanego, bo świetnie się do tego nadaje - powiedział o bohaterze odcinka jeden z chłopców. - Do śpiewania nie ma chłop talentu - podsumowała uśmiechnięta dziewczynka. A może lepiej słyszy dzięki temu, że ma odstające uszy? Jak nimi porusza? Czy w szkole podstawowej rozśmieszał rówieśników?

Kabareciarz miał za zadanie wytłumaczyć dzieciom znaczenie słowa „skecz”. W minutę musiał opisać, o czym traktuje to określenie. Dowiedzieliśmy się także czy będąc na scenie, zwraca uwagę na publiczność, czy też udaje, że jej nie ma? - To bardzo ciekawe pytanie. My kabareciarze jesteśmy zupełnie inaczej uczeni niż zawodowi aktorzy. Oni muszą rolę odegrać od początku do końca. Kabaret to bardziej żywa forma. Bez reakcji publiczności nie można dobrze zagrać. Ja czuję się lepiej w roli kabareciarza - przyznał Michał Wójcik.

Gość opowiedział również, kto ocenia skecze przed zaprezentowaniem ich publice i jak radzi sobie podczas opanowywania śmiechu na scenie? - Jest wiele sytuacji, które mnie śmieszą. Nie radzę sobie z tym. Koledzy specjalnie to wykorzystują i „gotują mnie” na scenie - stwierdził.

Michał Wójcik znany jest z zamiłowania do tatuaży. Jak to się stało, że zrobił sobie pierwszą „wrzutę”? Okazuje się, że nie tylko lubi pokrywać nimi swoje ciało, ale również sam je projektuje. Niektóre zdobywały nawet nagrody na międzynarodowych konkursach.

- Czy pogodził się pan z byłymi żonami? - dociekał jeden z chłopców. - Nie do końca - odparł artysta. - To jest bardzo złe, że w pewnym momencie, gdy pojawiły się problemy, postanowiliśmy odsunąć je na bok. A odsunięty problem nie jest rozwiązanym - szczerze wskazał Michał Wójcik. W jaki sposób radzi sobie z czwórką dzieci? Co go wzrusza? Na te wszystkie pytania popularny kabareciarz odpowiedział w programie „Nasza Klasa”.

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Edyta Herbuś: Mój chłopak jest o mnie zazdrosny
Krzysztof Ibisz: Lubię kobiety, które mają pasję
Paulina Gałązka: Dotyka mnie nierówność płac
Marcin Miller: Fanki? Moje ego jest podrasowane
Marcin Wójcik: Facet z humorem jest atrakcyjny
Mariusz Węgłowski: Tolerancja jest bardzo ważna
Co zaśpiewała „Ruda” z Red Lips w programie „Nasza Klasa”?
Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020