2019-10-27

Paulina Gałązka: Dotyka mnie nierówność płac

0

Aktorka opowiedziała o karierze zawodowej oraz miłości w programie „Nasza Klasa”. Jak pracuje się na planach za granicą? Jak ważne są w jej życiu uczucia? Młodzi gospodarze produkcji Czwórki znów udowodnili, że są bardzo dociekliwi. Czy Paulina Gałązka chce zostać politykiem? Kogo uważa za autorytet?

Czy dzieci wiedzą, kim jest goszcząca w programie artystka? Okazuje się, że nie do końca. A co sądzą o jej wyglądzie? - Usta ładne. Widać, że nie po botoksie - stwierdziła jedna z dziewczynek. - Taka kobieta, mocna i ładna, przydałaby się w rządzie - dodała inna. Czy Paulina Gałązka brała w ogóle pod uwagę ten kierunek? Kto jest jej mistrzem, jeśli chodzi o myśl polityczną? Którego z historycznych liderów podziwia?

Duże zainteresowanie wzbudziła informacja, że mężem aktorki jest Norweg. W jakim języku rozmawiają? Czy zdarzają im się lapsusy i pomyłki? Uczniowie obecni w klasie tradycyjnie przygotowali dla gościa zadanie. Paulina Gałązka miała w przystępny sposób wytłumaczyć znaczenie słowa „dyplomacja”. Jak jej się to udało?

Artystka uchyliła rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o pracę na planie i scenie. Z kim współpracuje jej się najlepiej? Odpowiedź brzmi: Tomasz Kot. - Mimo różnicy wieku i doświadczenia nigdy nie dał mi odczuć, że jest lepszym aktorem. Zawsze patrzył na mnie partnersko. To bardzo ważne - przyznała Paulina Gałązka. A co sądzi o pracy z Andrzejem Wajdą? Kiedy zetknęła się z wybitnym reżyserem?

- Aktor nie istnieje bez widza - stwierdziła, pytana o kulisy kariery. - Mam pozytywny odbiór od widzów. Skoro jestem potrzebna na rynku pracy, to dalej na nim jestem - podkreśliła. - Praca jest moją pasją - akcentowała. W którym kraju pracowało jej się najlepiej? W Polsce, Norwegii, Niemczech czy Rosji? Jakie widzi zalety w poszczególnych państwach i co sądzi o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn? - To, co mnie dotyka w zawodzie, to to, że nie mamy równych płac - zwróciła uwagę. Co jeszcze powiedziała na ten temat?

Dzieci zadały pytanie, czy byłaby w stanie zrezygnować z aktorstwa dla miłości. - Gdybym nie miała moich bliskich, to bym po prostu uschła - powiedziała. - Gałązka potrzebuje miłości do życia - żartowała. Jak wyglądały jej relacje z mężczyznami? Aktorka zdradziła również, w jaki sposób zarabiała swoje pierwsze pieniądze. - Przecinaliśmy z kolegami i koleżankami siatki sekatorem i okradaliśmy ogródki z owoców czy orzechów. Sprzedawaliśmy je potem - opowiadała. Jak długo trwał ten proceder? Jaką miała funkcję, żeby „nie było przypału”? Co dziś sądzi o takich zachowaniach z dzieciństwa?

Nasza Klasa w niedzielę o godz. 16:00 i 17:30 w Czwórce.

Zobacz także:
Marcin Miller: Fanki? Moje ego jest podrasowane
Marcin Wójcik: Facet z humorem jest atrakcyjny
Mariusz Węgłowski: Tolerancja jest bardzo ważna
Co zaśpiewała „Ruda” z Red Lips w programie „Nasza Klasa”?
Paweł Orleański: Świat może zginąć za trzydzieści lat
Tomasz Oświeciński: Nie żałuję, że nie jestem księdzem
Igor Kwiatkowski: Mariolka? Skąd się wzięła ta postać?
Joanna Jędrzejczyk: Kocham to, co robię. Sport uczy pokory
Karol Strasburger: Skąd biorę pomysły na dowcipy?
Anita Sokołowska: Błędy młodości czynią nas fajniejszymi
Wojciech Łozowski: Chcę mieć gromadkę dzieci
Cleo odpowiada dzieciom: Nikogo nie można zmusić do miłości
Mariusz Pudzianowski: Zjadam pięć tabliczek czekolady
Rafał Rutkowski z dziećmi nie tylko o... brzydkich słowach
„Nasza Klasa”: Jan Kliment o Polakach, tańcu i zazdrości

Komentarze
© TV4 2020