2024-04-19

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Kolejny denat

0

Oglądaj odcinki 789, 790, 791, 792 i 793 serialu od 22 do 26 kwietnia w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 789
Walczak i Wichura zostają przydzieleni do sprawy zwłok znalezionych w altance na ogródkach działkowych. Martwy zostaje zidentyfikowany jako Filip Joniak, drobny recydywista, który pracował dla Miecha, lokalnego przestępcy. Mężczyzna rzekomo okradł pracodawcę, ale gangster ma alibi - w czasie morderstwa był za granicą. Ciało Joniaka w altance znaleźli bezdomni, którzy zamierzali tam przenocować. Funkcjonariusze nie wiedzą, że bezdomni okradli ciało, zabierając m.in. telefon denata, który może okazać się kluczowym dowodem w sprawie. Wszyscy na komendzie szykują się do zbliżającego się pogrzebu Julii Pakulskiej. Na uroczystość przyjeżdża nawet dawno niewidziany we Wrocławiu Bolek Kowalski.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 790
Iza Rosa przyjeżdża na miejsce wypadku. Z balkonu własnego mieszkania, w mocno niejasnych okolicznościach, wypadł Kamil Baryka, ceniony reporter śledczy. Prokurator Jagiełło jest już na miejscu i przewiduje, że prasa bardzo zainteresuje się śmiercią kolegi. Rosa ustala, że Baryka ostatnio wrócił do tematu jednego ze swoich głośnych reportaży śledczych. Przed laty po jego tekście posłano za kraty kilkanaście osób, a jedna z nich, szemrany przedsiębiorca Koralewski, właśnie sposobi się do powrotu na wolność. Za mężczyzną ciągnie się jednak również bardzo niesmaczna historia osobista. Olka Latoszek po raz kolejny odwiedza swojego lekarza. Diagnoza, którą słyszy, jest coraz bardziej ponura.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 791
Pod jednym z wrocławskich antykwariatów porzucone zostają zwłoki mężczyzny. Denat ma na ciele kilkadziesiąt ran kłutych. Kryminalni ustalają, że ciało wyrzucono z furgonetki należącej do firmy, która prowadzi bardzo podejrzane interesy. Kiedy docierają do jej siedziby, znajdują poszukiwane auto, a w nim kolejne ciało. Jeszcze większe zainteresowanie Kłosa i Kalickiej budzi zachowanie samego antykwariusza. To on znalazł martwego człowieka, ale nie wszystkie jego działania są łatwe do wytłumaczenia. Ojciec Pawła wciąż się nie odnalazł, więc Sławek mówi chłopcu, że chciałby go adoptować. Ku jego zaskoczeniu, chłopak jest przeciwny. Paweł idzie w odwiedziny do Kalickiej, żeby porozmawiać o tym, co kombinuje Kłos.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 792
Adam Stefanowicz, przedsiębiorca budowlany, a prywatnie rzeźbiarz-hobbysta, ginie we własnej pracowni. Sprawca wbił mu w nogę dłuto, uszkadzając tętnicę udową. Kryminalni odkrywają, że mężczyzna przed śmiercią usiłował przeprowadzić spekulacyjną transakcję zakupu ziemi pod dużą budowę. Transakcja skończyła się fiaskiem, a Stefanowicz został z długami. Policjanci muszą ustalić, kto z dłużników był wystarczająco zdesperowany, aby zabić mężczyznę. Inspektor Kubis wraca do pracy na komendzie przy Osobowickiej. W jego fotelu czeka na niego nowa przełożona Kujawińska. Ci dwoje będą musieli na nowo ułożyć sobie relacje albo nie skończy się to najlepiej.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 793
Bolo jest przekonany, że Pakulska żyje i rozpoczyna jej poszukiwania. Technik rozkleja plakaty na mieście, mające pomóc w odnalezieniu zaginionej. Przyjaciele z komendy są odmiennego zdania i obawiają się, że Kowalski wciąż nie potrafi zmierzyć się z prawdą. Sceptyczny Walczak częściowo zmienia zdanie, gdy okazuje się, że ktoś zrywa wspomniane plakaty, jakby próbował uniemożliwić odnalezienie pani patolog. Sytuacja staje się jeszcze bardziej niepokojąca, gdy Kowalski - który na własną rękę postanowił dowiedzieć się, kto sabotuje próby odnalezienia przyjaciółki - znika bez śladu.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.