2024-04-12

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Winny zbiegły

0

Oglądaj odcinki 784, 785, 786, 787 i 788 serialu od 15 do 19 kwietnia w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 784
Walczak i Wichura muszą odnaleźć mordercę młodej kobiety, której zwłoki znaleziono w lesie. Zamordowana była dziennikarką i od kilku lat próbowała odnaleźć zaginioną przed laty siostrę. W końcu trafiła na jej ślad. Jednak przyjaciółka dziennikarki, która na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie jej śmierci, podejrzewa, że mogła ona paść ofiarą oszusta. Tymczasem nietypowe zachowanie Kowalskiego budzi u wszystkich co najmniej zdziwienie. Walczak, który cały czas usiłuje namierzyć przyjaciela, otrzymuje od niego wiadomość, aby przestał go szukać. Dla mężczyzny to cios. Nie rozumie, jak Kowalski mógł porzucić kumpla bez słowa wyjaśnienia.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 785
Na wrocławskiej uczelni dochodzi do strzelaniny. Zamaskowana postać wtargnęła na salę wykładową, zabijając dwóch studentów i raniąc wykładowczynię. Przestępca zbiegł, a jego tożsamość pozostaje nieznana. Prowadzący sprawę Rosa i Jagiełło podejrzewają, że morderca nie działał przypadkowo. Być może mają do czynienia z egzekucją. Trop prowadzi do przyjaciela dwójki zamordowanych studentów, który nieoczekiwanie znika bez śladu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 786
Kłos i Kalicka muszą rozwiązać sprawę zamordowanego mężczyzny, Marcela Kalisiaka. Ktoś okrutnie go okaleczył, co sugeruje, że mogła to być forma zemsty. Ślad prowadzi do brata ofiary. Okazuje się, że bracia wspólnie prowadzili agencję towarzyską, ponadto byli wcześniej karani za liczne przestępstwa. Wkrótce do grona podejrzanych trafiają dwie osoby - były skazany, który wiele lat temu przez Kalisiaka stracił oko, i pewien mężczyzna, zdający się być kompletnie niepowiązany z powyższymi osobami. Jednak gdy jego żona zostaje porwana, śledczy domyślają się, że wszystkie osoby łączy ta sama sprawa. Tymczasem ojciec Pawła wciąż pozostaje w śpiączce. Kłos jest w trudnej sytuacji, ponieważ mężczyzna obiecał, że za udzieloną pomoc zrzeknie się praw do dziecka. Sławek jest gotów adoptować chłopca, aby mu pomóc, i wpada na bardzo odważny pomysł.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 787
W lesie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Ofiara okazuje się być groźnym przestępcą, który siedział w więzieniu za gwałt i pobicia. Co ważniejsze, od pewnego czasu miał on działać jako płatny zabójca w grupie mafijnej, którą swojego czasu rozpracowywał Garda. Tymczasem policjant próbuje rozwikłać sprawy rodzinne. Jego żona domaga się podpisania papierów rozwodowych, ale policjant nie jest na to gotowy. Na domiar złego, na horyzoncie pojawia się jego dawna znajoma, która od wielu lat działa po złej stronie, a teraz prosi go o pomoc. 

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 788
Prokurator Majewski dostaje od gangstera Dymitra propozycję. Dymitr ma wystawić organom ścigania czterech nowych bossów ukraińskiego gangu. W zamian Majewski ma umożliwić zabicie Poliny Gorgonowej, przebywającej w szpitalu. Prokurator naradza się z Kujawińską i zastanawia się, czy nie podjąć z gangsterem ryzykownej gry. Na wykonawcę egzekucji na kobiecie Dymitr i Ivanka wybierają Michała Gardę. Policjant dostaje fiolkę leku. Ma natychmiast pojechać i wstrzyknąć go Polinie. Garda jedzie tam, ale na miejscu spotyka Górską. Dagmara ma zamiar aresztować mordercę Poliny. Kujawińska i Majewski odkrywają, że gang ma swoją siedzibę w budynku fundacji walczącej o prawa kobiet. Oddział antyterrorystów szykuje się do wejścia i aresztowania gangsterów.  

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.