2024-04-05

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Motywy działań

0

Oglądaj odcinki 779, 780, 781, 782 i 783 serialu od 8 do 12 kwietnia w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 779
Iza Rosa zostaje wplątana przez swojego sąsiada Talara w awanturę. Musi interweniować i przy tej okazji wychodzi na jaw, że jest policjantką. Kobieta stara się wytłumaczyć, dlaczego zataiła swoją tożsamość. Chce wyjaśnić tajemnicę tamtej nocy, kiedy inspektor Kubis niemal zginął w tej okolicy. Talar po dłuższych wahaniach wyciąga do niej pomocną dłoń. Dzięki niemu Rosa szybko ustala, że Kubis wpadł na trop Zatorskiego, szefa gangu, który przeprowadził napad na furgonetkę z pieniędzmi. Funkcjonariuszka jedzie do niego do domu, ale zastaje tam tylko jego córkę. Dziewczyna nie chce współpracować i jest agresywna. Iza zabiera córkę gangstera do izby dziecka. Nie ma świadomości, że jej działania obserwuje ktoś jeszcze.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 780
Kujawińska odkrywa, że Kubis udawał przed nią, iż nadal pozostaje w śpiączce. Sama ma jednak poważne problemy i przychodzi, aby poprosić inspektora o pomoc. Wie, że ciążą na niej zarzuty morderstwa i współpraca z grupą przestępczą. Tylko wstawiennictwo przełożonego może uratować jej skórę. Diamenty, które zrabował gangster Zatorski, okazują się być fałszywe. Zdesperowany bandyta podejmuje jeszcze jedną próbę. Rosa, która prowadzi tę sprawę razem z prokuratorem Jagiełłą i Sławkiem Kłosem, nie jest przekonana, czy może ufać Kujawińskiej. Nadinspektorka zachowuje się irracjonalnie, a jej decyzje co chwila krzyżują policjantom plany.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 781
W firmie deweloperskiej znalezione zostaje ciało szefowej, Małgorzaty Studzienny. Kobieta leży u stóp schodów, co może sugerować, że spadła, ale Wichura i Walczak muszą sprawdzić, czy ktoś jej w tym nie pomógł. Pracownicy firmy zeznają, że dzień wcześniej Studzienny wyrzuciła z pracy własnego syna, Wojtka. Wieczorem tamtego dnia Wojtka widziano pod firmą. Być może wrócił, aby zrewanżować się matce. Kryminalni próbują odszukać Wojciecha Studziennego i sprawdzić, czy przyczynił się do śmierci swojej matki. Kiedy poznają córkę zabitej Małgorzaty, orientują się, że tak naprawdę w firmie toczy się bezwzględna walka o sukcesję. Walczak zamartwia się o Kowalskiego. Jego przyjaciel zniknął bez śladu i nie daje żadnego znaku życia.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 782
Górska i Garda zostają skierowani nad rzekę, gdzie znalezione zostało ciało chłopaka. Karol Albrecht zginął w wyniku brutalnego pobicia. To syn byłego posła, który ma rozległe koneksje w wymiarze sprawiedliwości i zaczyna wywierać na policję presję. Ojciec ofiary ma licznych wrogów i szybko wskazuje policjantom, kto z nich - jego zdaniem - miał motyw, żeby dokonać tak brutalnej zemsty. Po godzinach kobieta i mężczyzna wybierają się w odwiedziny do Kubisa, który czuje się coraz lepiej. Wszystkich na komendzie elektryzuje wiadomość, że wreszcie mają ślad życia od Kowalskiego. Bolo pojawia się na nagraniu, które robi furorę w internecie... i które wprawia kolegów w niemałą dezorientację.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 783
Śledczy prowadzą sprawę młodego mężczyzny, którego ciało zostało wyłowione w rzece. Pierwszy trop prowadzi do sutenera, z którego usług zamordowany miał korzystać. Gdy policja dociera do podejrzanego, mężczyzna próbuje uciekać. W jego mieszkaniu śledczy znajdują broń, narkotyki oraz coś, co może być dowodem, że uciekinier brał udział w morderstwie. W tym samym czasie policjanci próbują rozwiązać sprawę chłopca, który zaginął w lesie. Kalicka wróciła do służby. Ma jednak do spełnienia jeden warunek - musi poddać się terapii leczenia agresji. Baśka nie zamierza jednak tego zrobić.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.