2024-03-29

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Kluczowe ślady

0

Oglądaj odcinki 774, 775, 776, 777 i 778 serialu od 1 do 5 kwietnia w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 774
Iza Rosa ma do rozwiązania delikatną sprawę, która może grozić politycznym skandalem. Na terenie Wrocławia zaginął obywatel Izraela. Obcokrajowiec przybył do miasta, aby poznać przeszłość swojej rodziny. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem niektórych mieszkańców. Jest silna podstawa, aby uznać, że zaginięcie mężczyzny ma podtekst rasistowski. Tymczasem poszukiwania groźnego przestępcy, nazywanego „Chirurgiem”, dobiegły końca. Sprawa ma jednak przerażający finał, bo pośród zamordowanych ofiar „Chirurga” policjanci znaleźli dowód, że jedną z nich była Julia Pakulska. Dla Kowalskiego to potężny cios, w efekcie czego technik znika bez śladu i nikt nie wie, gdzie się znajduje ani co się z nim dzieje.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 775
Śledczy muszą rozwiązać sprawę zamordowanego rowerzysty. Ktoś rozwiesił wzdłuż leśnej drogi metalową linkę, na którą wpadł rozpędzony mężczyzna. Pierwszy trop prowadzi do właściciela posesji, znajdującej się w pobliżu miejsca zbrodni. Mężczyzna od dawna skarżył się na osoby, które nielegalnie przejeżdżały przez jego ziemię. Tymczasem Kłos zostaje postawiony w trudnej sytuacji. Okazało się, że Paweł w tajemnicy przetrzymywał biżuterię, która kilka dni temu została skradziona z salonu jubilerskiego. Chłopak próbował w ten sposób zaszantażować ojca, aby ten zrzekł się praw rodzicielskich. Plan jednak nie wypalił, a Sławek stał się mimowolnym paserem...

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 776
Karolina Górska i jej nowy partner otrzymują zgłoszenie, że ktoś dokonał napadu na kantor. Rabunek miał dość amatorski przebieg. Przestępcy, mimo że mieli klucze do lokalu, to nie potrafili wyłączyć alarmu i dali się nagrać na wewnętrzny monitoring. Śledczy prędko trafiają na ślad jednego z włamywaczy. Po dotarciu do jego mieszkania odnajdują zwłoki nieznanego mężczyzny. Okazuje się, że zamordowany był ścigany listem gończym za gwałt i podwójne zabójstwo. Jednocześnie Górska zaczyna lepiej poznawać swojego partnera i jego przeszłość.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 777
Walczak i Wichura badają okoliczności śmierci młodej kobiety. Marta Zawadzka brała udział w imprezie z okazji urodzin swojego chłopaka, ale pokłóciła się z nim i wyszła. Została znaleziona martwa na podwórku. Kryminalni starają się dowiedzieć czegoś o dziewczynie i trafiają do jej matki. Ta zaskoczona oświadcza, że Marta rzeczywiście nie żyje, ale zmarła sześć miesięcy temu na skutek samobójstwa. Walczak i Wichura muszą odkryć prawdziwą tożsamość zabitej dziewczyny. Bolek Kowalski kolejny dzień nie pojawia się w pracy i Kuba Walczak zaczyna na poważnie martwić się nieobecnością przyjaciela. Wygląda na to, że Kowalski od dłuższego czasu nie był we własnym mieszkaniu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 778
Groźny przestępca, który 25 lat temu zgwałcił i zamordował kobietę, ucieka z więzienia. Cel udaje mu się osiągnąć po zabiciu dwóch policjantów i więziennego psychiatry. Istnieje podejrzenie, że mężczyzna zamierza przyjechać na pogrzeb matki do rodzinnej wsi. Rozpoczyna się policyjna obława. Jednocześnie śledczy próbują ustalić, jaki los spotkał siostrę zamordowanej przed laty kobiety, która do dzisiaj uznawana jest za zaginioną. Po tym jak Kalicka została zawieszona, śledztwo prowadzą Sławek z Magdą. Aby Baśka mogła wrócić do służby, Kłos zmuszony będzie spełnić nietypową prośbę nadinspektor Kujawińskiej.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.