2023-11-03

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Sprawy sprzed lat

0

Oglądaj odcinki 738, 739, 740 i 741 serialu od 6 do 11 listopada w Czwórce. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 738
Bogaty biznesmen Tadeusz Kosowicz zostaje porwany. Jego brat przekazuje okup, ale porywacze nie poprzestają na tym i żądają więcej pieniędzy. Zdesperowany mężczyzna zgłasza się po pomoc na policję. Jednocześnie śledczy wciąż poszukują Patryka Wisły podejrzewanego o dokonanie brutalnego i osobliwego mordu. Jednak ślad po mężczyźnie zaginął. Do czasu, gdy okazuje się, że jest on wplątany w porwanie Kosowicza. Przed Walczakiem i Wach trudne chwile. Kuba próbuje porozmawiać z przyjaciółką, ale ta nie jest jeszcze na to gotowa.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 739
Gdzieś na polu znaleziono ludzkie szczątki. Jak się okazuje, należą one do przemytnika broni, który zginął od strzału w głowę, co wskazuje, że doszło do egzekucji. Śledztwo prowadzi do zakładu utylizacji amunicji. Jego szef ochrony, Rębicki, jest byłym policjantem, który odszedł ze służby w cieniu kontrowersji, był bowiem podejrzewany o przyjmowanie łapówek. Grono podejrzanych powiększa się, gdy śledczy odkrywają, że jeden z pracowników zakładu znał nieżyjącego przemytnika. Do policjantów dociera, że w tej sprawie nieomal każdy kłamie. W międzyczasie między Kłosem a jego młodocianym wychowankiem, Pawłem, dochodzi do awantury. Tym razem to Sławek zawinił, przez co trudno mu będzie odzyskać zaufanie chłopca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 740
Górska i Radziwiłł zajmują się sprawą z archiwum X. Śledztwo dotyczy śmierci młodego mężczyzny, którego ciało siedem lat temu znaleziono bez palców i głowy. Ofiara miała na plecach nietypowy tatuaż. Taki sam tatuaż odkryto na ciele innego mężczyzny, którego zamordowano kilka tygodni temu. Wkrótce okazuje, że obaj należeli do tajemniczego bractwa i wygląda na to, że ktoś próbuje eliminować jego członków. W międzyczasie Bolesław Kowalski musi rozwiązać najbardziej nietypową zagadkę w swojej karierze: jak to możliwe, że znalazł się w hotelowym pokoju ubrany w skąpy, kobiecy szlafrok? I dlaczego nie pamięta, co działo się poprzedniej nocy?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 741
Radziwiłł otrzymuje zadanie przetransportowania więźnia Wani. Po drodze dochodzi do odbicia aresztowanego, a sam Radziwiłł trafia w ręce bandytów. Nieoczekiwanie z pomocą policjantowi przychodzi herszt grupy, Kirił. W dalszym toku śledztwa policjanci odkrywają, że w całą intrygę może być zamieszany znany sprzed lat i miejskich legend zawodowy morderca o pseudonimie Diabeł. Z policyjnej wiedzy wynika, że ktoś taki nigdy nie istniał. Jednak z biegiem śledztwa prawda staje się coraz bardziej zaskakująca.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.