2023-10-20

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Dowody zbrodni

0

Oglądaj odcinki 730, 731, 732 i 733 serialu od 23 do 26 października na antenie Czwórki. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 730
Na policję trafia zgłoszenie od mężczyzny, który znalazł swoją narzeczoną martwą. Przyczyna śmierci jest nieznana. W torebce kobiety znajdowały się leki oraz podejrzany biały proszek. W toku śledztwa wychodzi jednak na jaw, że ktoś próbował zmylić policjantów, sugerując, że zgon nastąpił na skutek połączenia leków z narkotykami. W międzyczasie śledczy kontynuują poszukiwania tajemniczego przestępcy, który odciął komuś dłoń i zakopał ją w lesie. Pakulska odkryła, że w kończynie zaszyto kość pochodzącą z ciała innego człowieka. Dla patolog sprawa staje się coraz bardziej intrygująca ze względu na upiorną finezję, z jaką zdaje się działać oprawca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 731
Elżbieta Marucka otrzymuje przesyłkę, w której jest odcięty ludzki organ. Kobieta obawia się, że to jej męża okaleczono. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że wspólnie prowadzili fundację wspierającą mniejszości seksualne i niejednokrotnie grożono im z tego powodu. Śledczy sprawdzają kolejne tropy. Jedną z podejrzanych jest była współpracowniczka Maruckich, która miała nastręczać im problemów. Kobieta przebywa jednak w szpitalu psychiatrycznym i jest niezdolna komunikować się ze światem. Tymczasem Kłos zgłasza się do Kowalskiego z prośbą, by ten osobiście sprawdził dom, w którym miała przebywać Aldona. Dochodzi tam do zaskakującego odkrycia.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 732
Kropelka wciąż usiłuje rozwiązać sprawę szantażysty, który chce wyłudzić od jej rodziny pieniądze. Nieoczekiwanie pomoc techniczce oferuje jej kuzyn, Tymon. Chłopak ma posiadać informacje dotyczące cennego obrazu, ale nie podzieli się nimi, póki Kropelka nie pomoże mu rozwiązać rodzinnej tajemnicy. Policjantka ma za zadanie dowiedzieć się, jak i dlaczego doszło do tragedii, w wyniku której został zasztyletowany ojciec Tymona. Tym samym techniczka wraz z Górską zostają wciągnięte w wielopiętrową i niebezpieczną intrygę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 733
Na osiedlu dochodzi do niebezpiecznej awantury. Trzech pseudokibiców próbuje dokonać rzezi na jakimś mężczyźnie. Uciekający ukrywa się w mieszkaniu przypadkowej kobiety i tym samym wciąga ją w wir niebezpiecznych wydarzeń. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że uciekinier również należy do grona pseudokibiców. Początkowo wiele wskazuje, że Kaśka i Olka mają do czynienia z bandyckimi porachunkami. Sprawa prędko jednak zaczyna się komplikować. W międzyczasie policjantki prowadzą śledztwo w sprawie śmierci sąsiadów Olki. Istnieje podejrzenie, że morderstwa dokonał zabójca o pseudonimie Wangog, brutalny przestępca, który od lat pozostaje poza zasięgiem policyjnych radarów.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.