2023-10-13

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Szokujące fakty

0

Oglądaj odcinki 726, 727, 728 i 729 serialu od 16 do 19 października na antenie Czwórki. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 726
Podczas szkolnej zabawy nauczyciel i grono jego podopiecznych dokonują w lesie przerażającego odkrycia. Znajdują zakopaną w ziemi ludzką dłoń. Na wczesnym etapie śledztwa policjanci zakładają, że należała do nieżyjącego już mężczyzny, Gustawa Woźniaka. Istnieje powiązanie między nim a jedną z uczennic, która była obecna, gdy nauczyciel odkrył odciętą rękę. Gdy śledczy trafiają do domu dziewczynki, znajdują tam jej ojca - pobitego i nieprzytomnego. Śledczy nie potrafią powiązać kolejnych tropów. Sprawę dodatkowo gmatwa szokujące odkrycie Pakulskiej. Kowalski rzuca pomysł, że być może mają do czynienia z nekrofilem, w związku z czym do śledztwa dołącza specjalista w tej dziedzinie.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 727
W sklepie jubilerskim doszło do napadu. Trzech zamaskowanych mężczyzn ukradło biżuterię, strzelając do ekspedientki. Śledztwo prowadzi do Baraniny - starego kryminalisty, który odsiaduje wieloletni wyrok za napad na kantor i postrzelenie jednego z klientów. Przestępcy towarzyszyło wówczas dwóch mężczyzn, których nigdy nie złapano. Śledczy trafiają na ślad, podejrzewając, że ci dwaj mogą mieć coś wspólnego z napadem na jubilera. Sprawa okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana i zaskakująca, niż policjanci sądzili. W międzyczasie Prałat ponownie daje o sobie znać.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 728
Górska i Magda prowadzą śledztwo w sprawie mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w lesie. Policjantki odkrywają, że na zamordowanym ciążyły zarzuty o znęcanie się i pobicie. Oskarżenie wniosła jego żona, która twierdzi, że mężczyzna był także złodziejem, zabrał jej pieniądze i uciekł za granicę. W toku śledztwa pojawiają się kolejni podejrzani: wspólnik denata w interesach oraz brat zamordowanego. Kropelka tymczasem poszukuje oszusta, który próbuje szantażem wyłudzić pieniądze od jej ciotki. Kobieta jest gotowa zapłacić, ale policjantka nie zamierza do tego dopuścić. Nieoczekiwanie na drodze do prawdy staje jej dawny znajomy.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 729
Komisarz Latoszek i podkomisarz Lipka zajmują się sprawą porwania Agnieszki Gdańskiej. To młoda utalentowana tenisistka, odnosząca już pierwsze sukcesy. Ktoś porwał ją spod kortów, gdzie trenowała. Podejrzanych jest kilku, ale Lipce najbardziej nie podoba się prezes klubu. Facet przyznaje, że jest w sporze z ojcem dziewczyny. Agnieszka zaczęła zdobywać coraz istotniejsze nagrody finansowe i prezes uważa, że należy mu się udział w wygranych. Olka spotyka na korytarzu Zawadę, który opowiada jej, że wpadł do jej mieszkania, gdzie spotkał jej siostrę. Latoszek jest zmrożona - ona przecież nie ma siostry!

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.