2023-10-27

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Brutalność i siła

0

Oglądaj odcinki 734, 735, 736 i 737 serialu od 30 października do 2 listopada w Czwórce. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 734
Policja otrzymuje nagranie, na którym zarejestrowano porwanie kobiety. Była to wiadomość wysłana do jej męża, Jana Iwickiego. Nie wiadomo jednak, czego żąda porywacz. Wiadomo natomiast, że kobieta była śledzona przez prywatnego detektywa wynajętego przez Iwickiego. Mężczyzna uważał, że żona go zdradza. Do grona podejrzanych trafia jej kochanek. Ale nie tylko on zwraca uwagę policjantów. Okazuje się bowiem, że Iwicki skrywa przed policjantami niejeden mroczny sekret. Wach po odkryciu, które kompletnie wytrąciło ją z równowagi, bierze urlop, opuszcza komendę i wyjeżdża, by pozbierać myśli. Tymczasem wokół Walczaka zbierają się czarne chmury. Policjant nawet w najodważniejszej fantazji nie przewiduje, co planuje mu los.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 735
Kłos i Kalicka prowadzą sprawę młodej kobiety, której ktoś brutalnie pociął twarz. Ojcem dziewczyny jest bogaty chirurg. Mężczyzna twierdzi, że za zbrodnie odpowiada jego dawna pacjentka, która po nieudanej operacji za wszelką cenę próbowała mu zaszkodzić. Podczas rozmowy z policją kobieta sprawia wrażenie psychicznie niestabilnej. Nigdy nie pogodziła się z deformacją, jakiej uległa jej twarz po nieudanym zabiegu chirurgicznym. Jednak nie tylko ona trafia do grona podejrzanych. Tymczasem Kubis intensyfikuje działania dotyczące Prałata. Ostatnie odkrycie Kowalskiego spowodowało, że szef komendy otrzymał dodatkowe wsparcie. Na taki obrót sprawy najbardziej czekał Kłos, który zdaje się wierzyć, że Aldona wciąż żyje.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 736
Daga i Magda dostają do rozwiązania nietypową sprawę. Podczas seansu spirytystycznego niespodziewanie umarła młoda kobieta. Do zgonu doszło w niewyjaśnionych okolicznościach, brak jednak śladów wskazujących na ingerencję osób trzecich. Trop prowadzi do męża kobiety, znanego gwiazdora muzyki tanecznej, który groził, że zrobi jej krzywdę. Jednak z czasem wychodzi na jaw, że zmarła skrywała przed światem tajemnicę... Tymczasem Bolo kontynuuje poszukiwania matki. Śledztwo prowadzi go do zaskakującego odkrycia.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 737
W rzece zostają znalezione zwłoki Bożeny Nowak. Nie ma jednak pewności czy doszło do samobójstwa, czy też kobieta została zamordowana. Bożena zostawiła przed śmiercią wiadomość, w której informowała, że pojechała do matki. Problem w tym, że jej matka nie żyje od wielu lat. Z czasem okazuje się, że rodzina Bożeny zataiła przed policjantami informacje o kardynalnym znaczeniu dla śledztwa. Relacja między Lipką a Olką jest coraz gorsza. Dochodzi do tego, że Latoszek prosi o nową partnerkę. Sytuacja rozwiązuje się sama, gdy Kaśka za zgodą Kubisa rusza śladem Wangoga, okrutnego mordercy, który staje się zagrożeniem dla bliskich Olki Latoszek.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.