2022-09-08

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 4: Gra z sentymentem

0

Przedmioty pamiętane z dzieciństwa potrafią budzić emocje i otwierać portfele. Kilka takich skarbów jest na aukcjach w czwartym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Co najbardziej pociąga tytułowych Łowców? Kto licytuje z największą werwą i osiąga upragnione cele? Które skarby i osobowości najbardziej ujmują prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Sentyment podbija cenę
Zuzanna przynosi do programu niemal nieużywaną kultową konsolę Gameboy Color. To pierwszy Gameboy, który miał kolorowy wyświetlacz. Był produkowany od 1998 roku zaledwie przez parę lat. Ile może być wart i co w przypadku takich gadżetów wpływa na cenę? Tego można się dowiedzieć z ekspertyzy Agnieszki Gniotek.

Zuzanna okazuje się jednak twardą negocjatorką i walczy o kwotę znacznie wyższą od szacunków ekspertki. Chce wykorzystać fakt, że ma do sprzedania przedmiot pożądania dzieciaków sprzed lat, który również w Łowcach budzi wspomnienia. Niejednemu z nich oczy aż się świecą na jego widok.

Nawet szkic ma cenę
Jacek zamierza wystawić na licytację szkic do plakatu Franciszka Strowiejskiego, jednego z ulubionych artystów ekspert Agnieszki Gniotek, darzonego też ogromną sympatią przez Pawła Papaja, który miał przyjemność poznać malarza osobiście. Moda na prace Starowiejskiego sprawia, że nawet takie szkice na papierze niewielkiego formatu wystawiane są za kilka tysięcy złotych. Czy wynik licytacji jest dla Jacka satysfakcjonujący?

Od królowej Wiktorii i cesarza Franciszka Józefa
Aneta przychodzi do programu z ceramicznym bibelotem, w którym ekspert Marek Kruczek rozpoznaje produkt manufaktury zaopatrującej m.in. dwór królowej Wiktorii i cesarza Franciszka Józefa. Ile można otrzymać za taką rzadką ozdobę?

Ze smakiem i z sentymentem
Grzegorz i jego 10-letnia córka Mirella przynoszą do programu zestaw kuchenny z PRL - maszynkę do frytek i talerz społem. Niegdyś w codziennym użytku, a dzisiaj to przedmioty, które opowiadają o tym, jak jeszcze niedawno wyglądało zwykłe życie. Ile można ugrać na takim sentymencie?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze