2022-09-06

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 2: Z historią w tle

0

Batman, Jan Matejko i „Nocna straż” Rembrandta w rolach głównych. W drugim odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” uczestnicy wystawiają na licytację przedmioty z długą i bogatą historią. Dochodzi nawet do licytacji, po której cena jednego z tytułowych skarbów ponaddwukrotnie przekracza wartość przedmiotu oszacowaną przez ekspertów. Co budzi tak duże emocje u Łowców? Kto pozyskał najwspanialszy skarb? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Unikalny Batman
Na aukcji pojawia się rarytas, jakich mało na rynku: gadżet promocyjny pierwszego filmu o Batmanie Tima Burtona - figurka Jokera, w którego wcielał się niezrównany Jack Nicholson. Właściciel figurki, Marcin, ma nadzieję dostać za nią co najmniej tysiąc złotych. Na ile wyceni ten przedmiot Krystyna Łuczak Surówka? Ile będą skłonni dać za niego Łowcy?

Cenne dotknięcie Jana Matejki
Kolejny uczestnik, Paweł, przynosi skarb, jaki znalazł w czasie remontu pod podłogą swojego mieszkania - przedwojenne farby akwarelowe z fabryki ucznia samego Jana Matejki - Józefa Karmańskiego. Choć ekspert, Katarzyna Jasiołek, wyceni je na około 800 zł, to okazuje się, że wszyscy Łowcy chcą je mieć. Rozpoczyna się więc emocjonująca licytacja. Cena szybko szybuje w górę i przekracza oczekiwania sprzedającego. Kto wygra tę aukcję?

Unikaty dla pasjonatów
Kolekcjonerskie cacko wygrane w pokera przez ojca? To trzeba sprzedać, a właściwie - zlicytować! Ozdobne etui na pudełko zapałek z oryginalną zawartością i dekoracją inspirowaną obrazem „Nocna straż” Rembrandta, a także piękny i rzadko spotykany stuletni wazon z ćmielowskiej porcelany. Ile mogą być warte takie unikaty? Anna wierzy, że za wazon może dostać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wycena eksperta ją jednak zaskakuje. Dlaczego? I co o tym decyduje?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze