2022-06-19

„Wielka ucieczka” - odcinek 7: Rodzeństwo z dużym luzem

0

Wiktoria i Mateusz Gąsiewscy w nowych dla siebie rolach. Jako dwójka zbiegów kontra łowcy Urbex History, którzy wyposażeni są w profesjonalny sprzęt do tropienia. Aktorzy młodego pokolenia do rywalizacji w programie „Wielka ucieczka” podeszli z uśmiechem i luzem. Więcej w siódmym odcinku show Czwórki!

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

W kaliskim zamku
Tym razem rywalizacja zaczyna się w jednym z najstarszych miast w Polsce, w którym mieści się osiemnastowieczne więzienie zwane zamkiem. Było bardzo nowoczesne jak na swoje czasy i służyło przez sto pięćdziesiąt lat. Placówka w Kaliszu powstała dzięki Fryderykowi Skarbkowi, ojcowi chrzestnemu Frderyka Chopina. Charakterystyczna budowla była także planem zdjęć różnych produkcji, jak na przykład filmu „Mój dług”.

Uciekinierzy
Wiktoria Gąsiewska to utalentowana aktorka młodego pokolenia. W wieku dwudziestu trzech lat ma na koncie ponad czterdzieści ról w filmach, serialach i dubbingach. Miała okazję wykazać się talentem tanecznym, m.in. w show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” czy w roli prezenterki prowadząc kulisy rozrywkowego show Polsatu. Jej starszy o trzy lata brat Mateusz także pojawia się na małym i dużym ekranie. Od 2012 roku gra w serialu „Na Wspólnej”. Pasjonuje się sportem. Dużo trenuje, próbował swoich sił między innymi w walkach MMA. Czy zamiłowanie do aktywności fizycznej to duży atut w rywalizacji z łowcami?

Ucieczka
Ubrane na czerwono rodzeństwo nie może zdjąć rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem celi mogli załatwić sobie dwa środki transportu, ale... nic nie czeka na nich bezpośrednio przed więzieniem. Muszą szybko dostać się do oddalonego dwadzieścia pięć kilometrów Ostrowa Wielkopolskiego. Ale mogą liczyć na pomoc... pracownika więzienia! Pozostałe środki przemieszczania się muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa, którą tworzą Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną.

Od samego początku Wiktoria i Mateusz są w znakomitych nastrojach. Uśmiechy nie schodzą z ich twarzy, choć już na samym początku nie wszystko idzie po ich myśli. Udzielająca się im adrenalina tylko ich motywuje, a pod wpływem informacji o lokalizacji łowców nie boją się improwizować. Do tego mogą liczyć na życzliwość innych ludzi, z którymi chętnie dzielą się podjętym wyzwaniem i zawsze uważają, że mają użo czasu na wspólne zdjęcie. Z kolei łowcy na drodze nie mają szczęścia - a to spowalnia ich koparka, a to trafiają na ruch wahadłowy.

Emocje zarówno u uciekinierów, jak i u łowców są ogromne. Obie strony chcą wygrać i udowodnić rywalom swoją wyższość. Do tego czynnikiem motywującym jest ustalona przed rozpoczęciem pościgu kara - pompki o szczególnym stopniu trudności, bo z rodzeństwem na plecach... Gąsiewscy negocjują liczbę powtórzeń do dwudziestu, ale przybijają zakład z uśmiechami na twarzy. Niech wygra lepszy!

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze