2022-06-12

„Wielka ucieczka” - odcinek 6: Sprytny Wydział Kryminalny

0

Magdalena Margulewicz i Kamila Ścibiorek w roli zbiegów, a nie funkcjonariuszek! Aktorki znane z serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” uciekają przed wyposażonymi w profesjonalny sprzęt łowcami z grupy Urbex History. Gwiazdy na co dzień wcielające się w przedstawicielki wymiaru sprawiedliwości odnajdują się po drugiej stronie barykady, ale czy to gwarancja sukcesu? Odpowiedź w szóstym odcinku programu „Wielka ucieczka”.

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

W samym centrum
Pościg zaczyna się w samym sercu Polski, gdzie mieści się byłe więzienie w Piotrkowie Trybunalskim. Początki tego obiektu sięgają XVIII wieku. Placówka słynęła z bardzo trudnych warunków, szczególnie sanitarnych, bo w celach nie było toalet i przez wiele lat nie było ono modernizowane. Warto jednak docenić architekturę tego budynku, który przypadł do gustu choćby filmowcom. Realizowano tu zdjęcia do wielu filmów, wśród których znalazły się takie przeboje, jak „Psy” czy „Uprowadzenie Agaty”.

Uciekinierki
Magdalena Margulewicz choć pół życia spędziła na deskach teatrów, to widzowie Czwórki kochają ją także za rolę w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Jej tata jest trenerem lekkoatletyki i nauczył ją szybko biegać. Jej sceniczną towarzyszką jest koleżanka z planu serialu, Kamila Ścibiorek. Piękna pani podkomisarz ramię w ramię ze swoją partnerką dzielnie walczy o sprawiedliwość. Tym chętniej, że duża część jej rodziny pracuje w policji. Ale podobno kibicują, aby ucieczka się powiodła.

Ucieczka
Ubrana na czerwono para uciekinierek nie może zdjąć rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem celi mogą zorganizować sobie tylko dwa środki transportu. Resztę bohaterki odcinka muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną.

Dziewczynom bardzo podoba się możliwość sprawdzenia, jak jest po drugiej stronie mocy. Zwykle to one zakuwają w kajdanki, a tym razem same zostały skute. Czy jako uciekinierki z więzienia są równie skuteczne, jak w roli funkcjonariuszek wydziału kryminalnego? Łowcy mają wątpliwości, ale przewidują, że łatwo nie będzie, ponieważ Kamila pochodzi z Koluszek i doskonale zna okolice Piotrkowa Trybunalskiego, w którym rozpoczyna się odcinek.

Emocje zarówno u uciekinierów, jak i u łowców rosną z każdą minutą, czemu dwie uciekinierki często i ekspresyjnie dają wyraz. Nic dziwnego, przecież na koniec na przegranych czeka kara - muszą odegrać walkę sumo w śmiesznych kostiumach. W momencie zakładu obie strony czują się dość pewnie i są przekonane, że to właśnie oni lub właśnie one będą górą w tej rywalizacji. Ale taka możliwość nie istnieje! Wygrywa tylko jeden zespół.

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:40 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze