2022-05-29

„Wielka ucieczka” - odcinek 4: Przebojowa para w akcji

0

Michał Wiśniewski i jego córka Fabienne uciekają przed pościgiem zawodowców. Wokalista i lider zespołu Ich Troje oraz jego pociecha, która występuje na scenie jako tancerka, przez cztery godziny nie mogą dać się złapać członkom Urbex History: Kubie Stankowskiemu, Łukaszowi Dąbrowskiemu i Konradowi Niedziułce. W zadaniu ma im pomóc lotnicza pasja Michała. Więcej w 4. odcinku programu „Wielka ucieczka”.

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Twierdza nieopodal Warszawy
Niecałe 40 kilometrów od centrum stolicy stoi potężna warownia. Przez kilka stuleci miejsce to było praktycznie nie do zdobycia. Niełatwo tu wejść, ale czy da się stąd wyjść? Oto Twierdza Modlin. Łowcy, czyli grupa Urbex History, na co dzień badają właśnie takie fascynujące, choć mroczne obiekty. Historia tego miejsca ma swój początek w średniowieczu. A teraz, dzięki programowi „Wielka ucieczka”, dopisywana jest zupełnie nowa karta w historii Twierdzy.

Uciekinierzy
Michał Wiśniewski to najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny celebryta nad Wisłą. Sprzedał rekordową liczbę płyt. Jego przeboje zna cała Polska, a za sprawą dwukrotnego udziału w konkursie Eurowizji - także pół Europy. Jak śpiewał w jednym ze swoich hitów, nie uznaje w życiu żadnych granic. I trzeba przyznać, że do twarzy mu w czerwonym.

Fabienne Wiśniewska, dla przyjaciół Fabka. Jej narodziny śledził cały kraj. I nie ma co się dziwić. W momencie, kiedy przyszła na świat, jej rodzice byli absolutnie najsławniejszą parą polskiego show-biznesu. Choć niedawno skończyła 18 lat, nie boi się przyznać, że zawsze będzie trochę córeczką tatusia.

Ucieczka
Ubrana na czerwono para uciekinierów nie może zdjąć rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem celi może zorganizować sobie tylko dwa środki transportu. Resztę bohaterowie odcinka muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną.

Michał i Fabienne Wiśniewscy mają dobrze zaplanowany początek. Kluczem do sukcesu ma być lotnicze hobby Michała. Ale niełatwo jest złapać fruwającego stopa. Czy mają dobry plan na pozostałe godziny ucieczki? Jak sobie radzą, kiedy muszą improwizować? Zwłaszcza wtedy, kiedy łowcy są naprawdę blisko i wzrasta poziom adrenaliny.

Emocje zarówno u uciekinierów, jak i u łowców rosną z każdą minutą. Dla wszystkich to znakomita zabawa. A najlepsza jest na sam koniec, kiedy przegrani muszą zjeść pokaźną ilość naprawdę ostrych papryczek. Obie strony czują się dość pewnie i są przekonane, że to oni będą górą w tej rywalizacji. Ale taka możliwość nie istnieje!

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze