2022-05-22

„Wielka ucieczka” - odcinek 3: Policyjny duet, który lubi ryzyko

0

Honorata Witańska i Mariusz Węgłowski w trzecim odcinku nowego show Czwórki. Dobrze znana widzom para z serialu „Policjantki i Policjanci” ucieka z nawiedzonego komisariatu w Konstancinie-Jeziorna i przez cztery godziny ma nie dać się złapać członkom Urbex History: Kubie Stankowskiemu, Łukaszowi Dąbrowskiemu i Konradowi Niedziułce. Jak sobie radzą, kiedy oni muszą gonić? Więcej w 3. odcinku programu „Wielka ucieczka”.

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Na ulicach stolicy
Konstancin-Jeziorna posiada opuszczony budynek, w którym kiedyś mieścił się komisariat policji. Historia komendy zaczęła się ponad osiemdziesiąt lat temu, ale od lat stoi pusta. Miejscowi starają się unikać spacerów w jego okolicy, bo z relacji świadków to miejsce jest nawiedzone. To punkt, w którym zaczyna się „Wielka ucieczka”, na jaką zdecydowała się Honorata Witańska i Mariusz Węgłowski.

Uciekinierzy
Honorata Witańska przez lata występowała w hicie Czwórki „Policjantki i Policjanci”, a teraz widzowie mogą ją oglądać w serialu Polsatu „Pierwsza miłość”. W produkcji o funkcjonariuszach z Wrocławia jej partnerem był Mariusz Węgłowski, który zanim zaczął karierę aktorską służył w policji jako antyterrorysta. Obecnie to główny bohater serialu „Święty”, który nie boi się nowych wyzwań. Świadczy o tym przyjęcie zaproszenia do dziewiątej edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. - Widać po nich, że są bojowo nastawieni. Nie chcą przegrać - oceniają łowcy. Czy jednak to wystarczy, żeby wygrać tę rywalizację?

Ucieczka
Ubrana na czerwono para uciekinierów nie może zdjąć czerwonych, rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem komisariatu może zorganizować sobie tylko dwa środki transportu. Resztę bohaterowie odcinka muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną.

Honorata Witańska i Mariusz Węgłowski pierwsze minuty ucieczki mają dobrze przemyślane i jeszcze lepiej zaplanowane. Chcą od razu utrudnić życie łowcom i wyłączają ich sprzęt, aby już na samym początku zyskać maksymalną przewagę. Czy wykorzystanie najmocniejszej broni w pierwszych minutach pościgu to klucz do sukcesu?

Emocje zarówno u uciekinierów, jak i u łowców rosną z każdą minutą. Dla wszystkich to znakomita zabawa. A będzie jeszcze większa, bo grupa, która przegra, w miejscu publicznym odtańczy „kaczuszki”. Obie strony są przekonane, że to oni będą górą w tej rywalizacji.

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

„Wielka ucieczka” - zobacz odcinek 3:

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze