2022-05-08

„Wielka ucieczka” - odcinek 1: Rozśpiewani zbiegowie w akcji

0

Popularni przebojowi muzycy uciekają przed wyspecjalizowaną grupą pościgową. Adam „Asan” Asanov z zespołu Piersi i gwiazda disco polo Czadoman opuszczają w czerwonych kombinezonach były zakład karny w Łęczycy i przez cztery godziny mają nie dać się złapać członkom Urbex History: Kubie Stankowskiemu, Łukaszowi Dąbrowskiemu i Konradowi Niedziułce. Czy są w tym równie skuteczni, jak w porywaniu publiczności do śpiewu i tańca podczas koncertów? Więcej w 1. odcinku programu „Wielka ucieczka” w Czwórce.

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Były zakład karny w Łęczycy to niegdysiejszy kościół oraz klasztor dominikanów. W budynku przeznaczonym dla czterystu osób przebywało tysiąc dwustu osadzonych. Warunki były więc ciężkie. A samo więzienie bywa nazywane polskim Shawshank, ponieważ nikomu nie udało się z niego uciec. W pierwszym odcinku programu „Wielka ucieczka” tę trudną próbę podejmują Czadoman i Adam „Asan” Asanov.

Uciekinierzy
Czadoman zarabia na życie śpiewaniem i dawaniem czadu na scenie. Jest autorem jednej z najpopularniejszych polskich piosenek „Ruda tańczy jak szalona”, wygrał 14. edycję programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, brał udział w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Adam Asanov to z kolei wokalista zespołu Piersi. Wprowadził do niego bałkański akcent na szeroką skalę. Od 2014 roku jego „Bałkanicę” śpiewa bowiem cała Polska. Podczas ucieczki atutami tej pary zbiegów mają być wrodzony urok osobisty, pomysłowość, przebojowość, nieprzewidywalność oraz gotowość do działania.

Ucieczka
Ubrani na czerwono zbiegowie nie mogą zdjąć czerwonych, rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem celi mogą zorganizować sobie tylko dwa środki transportu. Resztę muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną. Czy to wystarczy, aby ich złapać?

Obie strony kombinują, jak mogą. Jest dużo pośpiechu, dynamicznej akcji, ale też sprytnych wybiegów i naginania reguł. Bo przecież co nie jest zabronione, to jest dozwolone. Kluczowa okazuje się również pomysłowość dwóch przebojowych uciekinierów w doborze środków transportu, a także skorzystanie we właściwym momencie z możliwości czasowego oślepienia oprzyrządowania łowców.

Jedno jest pewne - emocji nie brakuje. A obok dobrej zabawy jest też stawka, bo obie grupy na początku wyścigu zawierają zakład. W pierwszym odcinku na przegranych czeka bliskie spotkanie z tortami. Nie do końca smaczne spotkanie, ponieważ chodzi o kontakt ze smakołykami całymi twarzami…

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

„Wielka ucieczka” - odcinek 1:

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 20:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze