2022-06-05

„Wielka ucieczka” - odcinek 5: Niech żyje wolność i swoboda

0

Marcin Miller i Luka Rosi próbują umknąć profesjonalnym łowcom z Urbex History. Kuba Stankowski, Łukasz Dąbrowski i Konrad Niedziułka mają cztery godziny, aby ich schwytać. Nie zawahają się skorzystać w tym celu z busa pełnego sprzętu, który pomoże im namierzyć uciekinierów. Kto jest górą w finale piątego odcinka programu „Wielka ucieczka”?

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Nie tylko lotnicy
Dęblin - województwo lubelskie, powiat rycki. Tu rozpoczyna się piąta wielka ucieczka. Miasto słynie ze szkoły, która kształci oficerów polskich sił powietrznych. W programie można zobaczyć znajdującą się tam również twierdzę Dęblin, a konkretnie najlepiej zachowany fragment obiektu, czyli fort numer dwa. Twierdza powstała po upadku powstania listopadowego. Architektonicznie bardzo przypomina cytadelę warszawską.

Uciekinierzy
Luka Rosi. Pod włoskobrzmiącym pseudonimem kryje się Łukasz Rosiński - jedna z najszybciej obecnie wschodzących gwiazd disco polo. Udział Łukasza w jednym z talent show zwrócił uwagę Marcina Millera, który zaprosił go do swojej wytwórni. Od tej pory Luka zdobywa listy przebojów oraz serca dziewczyn zakochanych w jego głosie i uśmiechu.

Marcin Miller. Bez wątpienia największa gwiazda disco polo w Polsce i okolicach. Jako lider zespołu Boys napisał w latach 90. nieśmiertelny hit każdego wesela. Dwa lata później przekonał każdą dziewczynę w kraju, że nie jest aniołem.

Ucieczka
Ubrana na czerwono para uciekinierów nie może zdjąć rzucających się w oczy kombinezonów. Przed opuszczeniem celi może zorganizować sobie tylko dwa środki transportu. Resztę bohaterowie odcinka muszą organizować na bieżąco, bezpłatnie i nie korzystając z telefonów. W każdym z pojazdów mogą przebywać maksymalnie przez dwadzieścia minut. Grupa pościgowa regularnie otrzymuje ich lokalizację. Nie mogą chować się na terenie prywatnych posiadłości, muszą przebywać w miejscach publicznych. Tymczasem łowcy mają do dyspozycji wypełniony elektroniką samochód szpiegowski: drony, tablety oraz nawigację satelitarną.

Marcin Miller i Luka Rosi od początku się stresują. Łowcy uważają, że ich przeciwnicy są chaotyczni i łatwo przyjdzie im ich złapać. Ale gwiazdy disco polo mogą korzystać ze swojej dużej popularności, która przyspiesza znalezienie podwózki lub uzyskanie innej formy pomocy. Za to grupa pościgowa ma busa naszpikowanego profesjonalnym sprzętem szpiegowskim. Która drużyna potrafi zrobić lepszy użytek ze swoich atutów?

Emocje zarówno u uciekinierów, jak i u łowców rosną z każdą minutą. Tym bardziej, że na koniec na przegranych czeka kara - muszą zjeść prażone świerszcze. W momencie zakładu obie strony czują się dość pewnie i są przekonane, że to oni będą górą w tej rywalizacji. Ale taka możliwość nie istnieje!

Czym jest „Wielka ucieczka”?
Hit internetu, który trafił do telewizji, osiągając 135 milionów widzów na świecie. „Hunting Season” kilkukrotnie wybrano najlepszym serialem YouTube w Holandii, a następnie został przeniesiony do telewizji. Tu wszystkie chwyty są dozwolone. Jest tylko jedna zasada - nie możesz dać się złapać. W każdym odcinku dwie gwiazdy wcielają się w role uciekinierów. Ich zadaniem jest pozostanie na wolności przez cztery godziny. Co dziesięć minut ich lokalizacja za pomocą sygnału GPS trafia do grupy łowców - Kuby Stankowskiego, Łukasza Dąbrowskiego i Konrada Niedziułki. Do tej pory jako członkowie grupy Urbex History eksplorowali niedostępne miejsca. Teraz podążają tropem zbiegów. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 21:50 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze