2024-04-26

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Sprawy kobiet

0

Oglądaj odcinki 794, 795, 796, 797 i 798 serialu od 29 kwietnia do 3 maja w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 794
Cała komenda odetchnęła z ulgą. Julia Pakulska żyje i ma się dobrze. Jedynym problemem pozostaje fakt, że ma poważne zaniki pamięci. Nie potrafi stwierdzić, czym się wcześniej zajmowała, ani też kim jest Bolesław Kowalski. Technik ma jednak pomysł jak pomóc przyjaciółce. Tymczasem Kłos i Kalicka muszą rozwiązać sprawę zaginionej kobiety. Poszukiwana od pewnego czasu zmagała się z depresją, ale jej mąż jest przekonany, że ukochana nie mogła popełnić samobójstwa. Gdy zostaje odnaleziony samochód zaginionej, a w jego pobliżu ogromne ilości krwi, policjanci podejrzewają, że kobieta została zamordowana. Jednocześnie śledczy otrzymują zadanie odnalezienia chłopca, który pewnego dnia wyszedł do szkoły i już z niej nie wrócił. Dla Kłosa i Kalickiej będzie to sprawa, której nigdy nie zapomną.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 795
Izabela Rosa otrzymuje sprawę zamordowanej kobiety, której ciało odnalazł jej kilkuletni synek. Siostra ofiary kieruje podejrzenie na szwagra. Mężczyzna ma założoną niebieską kartę, jest alkoholikiem i był agresywny wobec żony. Śledczy trafiają na jego ślad. Ten jest jednak zbyt pijany, aby złożyć zeznania. W furii złorzeczy żonie za to, że nie podzieliła się z nim pożyczonymi pieniędzmi. Policjanci nie wykluczają, że to on mógł dokonać morderstwa. Nie zgadza się to jednak z tym, czego udało się dowiedzieć od syna ofiary. Chłopiec miał powiedzieć, że przed śmiercią kobiety do domu wtargnął nieznajomy mężczyzna. Problem w tym, że kontakt z chłopcem - na skutek jego choroby - jest utrudniony. Tymczasem dochodzi do kolejnego przestępstwa.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 796
Górska i Garda otrzymują nietypową sprawę do rozwiązania. Młoda kobieta, która leczyła się psychiatrycznie, powiedziała terapeucie, że była świadkiem morderstwa. Wkrótce jednak zmieniła zdanie i przerwała terapię. Okazuje się, że kobieta jest córką niebezpiecznego człowieka Żurawiny - znanego jako prawnik mafii, wobec którego CBŚP od pewnego czasu prowadzi dochodzenie. Równolegle śledczy próbują dowiedzieć się, dlaczego zaginął partner dziewczyny. Z biegiem czasu pojawia się podejrzenie, że chłopak mógł prowadzić prywatne śledztwo dotyczące przestępcy.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 797
W łazience jednego z mieszkań zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Na pierwszy rzut oka wygląda, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Przeczą temu jednak dwa fakty. Sąsiedzi słyszeli w nocy potężny rumor, a zamordowany nie jest lokatorem wspomnianego mieszkania. Właścicielką jest zaś kobieta, która przez sąsiadów uznawana była za mocno zabawową i często zmieniała partnerów. Jeden z nich trafia do kręgu podejrzanych, po tym jak kradnie samochód dziewczyny. Natomiast z właścicielką lokalu policja nie może złapać kontaktu. Na domiar złego, w jej mieszkaniu zostaje odnaleziona broń.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 798
Kopernik zwraca się do śledczych z prośbą o pomoc w odnalezieniu księgowego dużej grupy przestępczej. Sprawa prędko przeobraża się w poważną aferę, a policjanci trafiają w sam środek gangsterskich interesów. Dochodzi do wymiany ognia. Dwóch przestępców zostaje postrzelonych, a śledczy przejmują sporo gotówki oraz dużo porcję kokainy. Pewne jest, że szefowie mafii nie pozostawią tej sprawy nierozwiązanej. Równocześnie trwają poszukiwania Łukasza Czapli. Odnaleziono szkolny plecak ze śladami krwi należącymi do zaginionego. To jednak za mało, aby śledztwo nabrało większego tempa. Policjanci próbują odnaleźć tajemniczego chłopaka w niebieskiej czapce, który jako ostatni widział Łukasza.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.