2024-04-19

„Policjantki i Policjanci”: Zalety monitoringu w śledztwie

0

Oglądaj odcinki 1146, 1147, 1148, 1149 oraz 1150 od 22 do 26 kwietnia w Czwórce. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1146
W szkole średniej jeden z uczniów dostaje ataku epilepsji. Dyrektor szkoły zawiadamia policję, gdyż ma podejrzenia, że chłopak jest pod wpływem nielegalnej substancji. Do tego w jego plecaku inni uczniowie znajdują buteleczkę z podejrzanym płynem. Tą sprawą zajmuje się patrol piąty w składzie podkomisarz Lena Kamińska i posterunkowy Bartosz Sołtys. Większość uczniów odmawia współpracy i nie chce rozmawiać z policją. Zgłasza się jedna dziewczyna. Uczennica twierdzi, że wie dokładnie, kto rozprowadza po szkole nielegalne substancje. Dzięki jej zeznaniom i nagraniom szkolnego monitoringu policjanci są coraz bliżej rozwiązania zagadki. Tymczasem oficer dyżurny Jacek Nowak pomaga swojej koleżance z pracy. Tym razem chodzi o zadanie specjalne, trzeba połączyć obowiązki zawodowe z opieką nad córką koleżanki. Czy Jackowi uda się stanąć na wysokości zadania?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1147
Patrol szósty zostaje wysłany do restauracji, gdzie doszło do zasłabnięcia jednego z klientów. Żona poszkodowanego twierdzi, że mężczyzna został celowo otruty. Ofiara otrucia to znany krytyk kulinarny, który jakiś czas temu napisał niepochlebną recenzję o restauracji. Tym samym mógł narazić się właścicielom. Według kobiety dokonali oni zemsty na jej mężu. Oczywiście żaden z właścicieli nie przyznaje się do winy. Policjanci przesłuchują również kucharzy i pracowników. Każdy ma coś za uszami, ale czy jest również mordercą? Toksykologia wskazuje na zatrucie jadem kiełbasianym. Teraz policjanci przeszukują lokal w celu namierzenia trucizny. W śledztwie przydatny okazuje się monitoring. To dzięki jednemu z nagrań udaje się namierzyć potencjalnego mordercę. Tymczasem Marek Korwicki ma poważny problem w życiu prywatnym. Policjant musi poradzić sobie z informacją, której zupełnie się nie spodziewał.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1148
Sierżant Juliusz Poniatowski postanawia na własną rękę uratować komendę. Policjant jest przekonany, że ostatnie złe wydarzenia, które przytrafiają się wielu jego kolegom, są spowodowane klątwą rzuconą na ich miejsce pracy. Juliusz sprowadza szamana, który ma za zadanie odpędzić złe uroki. Tymczasem podkomisarz Bachleda i aspirant sztabowy Białach ruszają na wezwanie. W sali bokserskiej sędzia ringowy mierzy z broni do innego mężczyzny. Okazuje się, że całą awanturę sprowokował niezadowolony rodzic po turnieju, w którym przegrał jego syn. Pomimo obecności policjantów zamieszanie nie cichnie. Chwilę później dochodzi do rękoczynów. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw inne fakty, które obciążają uwikłanych w konflikt mężczyzn. Mikołaj po trudnym dniu służby i niełatwych doświadczeniach w życiu prywatnym również postanawia potrenować w rękawicach bokserskich.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1149
Na komendzie zjawia się kuzynka posterunkowego Bartka Sołtysa. Kobieta przychodzi razem ze swoim kilkuletnim synem. Okazuje się, że syn podczas gry w piłkę znalazł zwłoki kobiety. Chłopiec doprowadza patrol piąty na miejsce zdarzenia. Chwilę później policjanci odkrywają, że kobieta jest w bardzo ciężkim stanie, ale wciąż żyje. Ze szpitala, do którego trafiła poszkodowana, policjanci dostają informację, że jest świeżo po porodzie. Policjanci nie widzieli noworodka. Rozpoczynają się poszukiwania na szeroką skalę. Patrol piąty trafia również do domu dziecka, w którym poszkodowana została wychowana. Od dyrektorki placówki wyciągają informacje o jej przeszłości. Dostają adres matki, której odebrano prawa rodzicielskie. Kolejnym tropem okazuje się być chłopak młodej kobiety. Twierdzi on, że narzeczona powinna być teraz w Norwegii. Nikt nie ma pojęcia, co się tak naprawdę wydarzyło.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1150
W centrum miasta dochodzi do ataku na turystę. Okazuje się, że nie jest to jednostkowy przypadek. Policjanci z patrolu szóstego ruszają na miejsce zdarzenia. Przepytują poszkodowanego z okoliczności zdarzenia, a chwilę potem udają się do miejsca, w którym się zatrzymał. W hostelu rozmawiają z właścicielką i próbują znaleźć jakiś trop. Kobieta przekazuje policjantom z patrolu szóstego zdjęcia mężczyzn, którzy niedawno próbowali wymusić na niej haracz. Ma podejrzenia, że mogą to być ci sami, którzy odpowiadają za napaści na zagranicznych gości. Policjanci ruszają na poszukiwania wskazanych mężczyzn. Tymczasem Natalia wpada na pomysł wspólnego wyjścia do kina. Niespodziewanie Igor zjawia się na spotkaniu w czyimś towarzystwie. Marek jest kompletnie zaskoczony.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.