2024-04-12

„Policjantki i Policjanci”: Show i ustawki a poszukiwanie prawdy

0

Oglądaj odcinki 1141, 1142, 1143, 1144 oraz 1145 od 15 do 19 kwietnia na antenie Czwórki. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1141
Na porannej odprawie oficer dyżurny Jacek Nowak przydziela zadanie patrolowi szóstemu. W asyście dwóch policjantów z oddziału antyterrorystycznego mają zdjąć nielegalną wytwórnię alkoholu. Tym razem podrabiany alkohol jest bardzo słabej jakości i zagraża życiu konsumentów. Na komendę już spływają informacje o fali zatruć na mieście po spożyciu tego konkretnego trunku. Policjantom udaje się zatrzymać dwie osoby, zajmujące się tą nielegalną produkcją. Jednym z nich jest profesor chemii, który bardzo poważnie podchodzi do jakości produktu i nie przyznaje się do zarzutów otruwania ludzi. Chwilę później na komendzie pojawia się legalny producent alkoholi, który pragnie podziękować za zatrzymanie oszustów, będących nierówną konkurencją dla jego przedsiębiorstwa. Marek ma przeczucie, że cała sprawa ma drugie dno i postanawia znaleźć wszystkie klocki z tej układanki.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1142
Na jednym z osiedli mężczyzna wykrzykuje groźby karalne. Patrol siódmy rusza na miejsce w celu sprawdzenia zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców. Okazuje się, że cała kłótnia i krzyki są ustawione jako część show, w którym biorą udział dwaj mężczyźni. Są to bowiem zawodnicy przygotowujący się do udziału w zaaranżowanej walce. Mężczyźni nie reagują na upomnienia policjantów, dlatego jeden z nich zostaje zatrzymany przez policję. Okazuje się być znanym raperem, który dzięki walce chce uzbierać pieniądze na operację sparaliżowanej siostry. Ten fakt nieco zmienia nastawienie policjantów. Jednak chwilę później okazuje się, że intencje rapera nie są do końca czyste. Tymczasem Mikołaj Białach postanawia na własną rękę odnaleźć Idę. Chce od niej usłyszeć, dlaczego postanowiła nagle zniknąć z jego życia.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1143
Emilka zostaje wezwana do szkoły w sprawie pogarszających się ocen Tośka. W klasie policjantka jest świadkiem gnębienia jednego z uczniów. Chwilę później okazuje się, że uczeń przyszedł na lekcje z samodzielnie skonstruowaną bombą. Chłopak ma też broń, z której mierzy po kolei do kolegów z klasy. Emilka wysyła do Leny SMS-a z prośbą o pomoc. Podkomisarz Lena Kamińska natychmiast stawia się u dyrektora szkoły. Policjantce towarzyszy posterunkowy Bartosz Sołtys. Okazuje się, że bomb w szkole jest więcej. Jedną z nich ma w gabinecie sam dyrektor. Policjanci zarządzają ewakuację całej szkoły. Na miejscu pojawiają się saperzy. Zjawia się też wychowawca chłopaka z domu dziecka. Od niego policjanci poznają trudną historię dziecka, którego nikt nie chciał. Tymczasem w klasie z zakładnikami Tosiek nie wytrzymuje napięcia i prowokuje napastnika z bronią. Pada strzał. Teraz do akcji wkracza posterunkowy Bartek, który ma swój pomysł na uratowanie sytuacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1144
Aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki interweniują w sprawie kradzieży biletów na ważny mecz piłkarski. Udają się do biura stadionu. Na miejscu spotykają się z kierownikiem sprzedaży jak i z jego asystentką. Okazuje się, że zginęło kilkaset sztuk wejściówek. Na sejfie brakuje śladów włamania. Zostają przesłuchani pracownicy biura, w tym pani sprzątająca. Niestety, w miejscu kradzieży nie ma monitoringu, co znacznie utrudnia śledztwo. Tymczasem na komendzie pojawia się asystentka kierownika. Wyjawia, że wszyscy pracujący na stadionie boją się pseudokibiców. Według kobiety przychodzą oni do biura jak po swoje, biorą bilety za darmo, grożą zawodnikom, trenerowi, obsłudze stadionu. Na pytanie policjantów, dlaczego nikt tego nie zgłosił, sekretarka twierdzi, iż to z obawy przed zemstą. Patrol szósty postanawia przyjrzeć się całej sprawie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1145
Na komendę dzwoni kobieta, która słyszała strzały w okolicy starych magazynów. Do sprawdzenia tego zgłoszenia oficer dyżurny Jacek Nowak wysyła patrol siódmy. Niestety aspirant sztabowy Mikołaj Białach nie stawił się na służbie. Do pary podkomisarzowi Miłoszowi Bachledzie zostaje przydzielony posterunkowy Bartosz Sołtys. Policjanci ruszają na miejsce zgłoszenia. W pustych pomieszczeniach pofabrycznych znajdują ślady krwi oraz łuski kalibru 9 mm. Policjanci proszą oficera dyżurnego o przysłanie policyjnego technika. Nieco dalej patrol siódmy znajduje dziewczynę, która słysząc strzały, przestraszyła się i próbowała uciec. Podczas biegu upadła i zwichnęła nogę. Dziewczyna okazuje się być ważnym świadkiem zdarzenia, ale też sporo namiesza w śledztwie. Tymczasem Miłosz bardzo niepokoi się o Mikołaja. Po służbie postanawia poszukać swojego patrolowego partnera.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.