2024-04-05

„Policjantki i Policjanci”: Napad, kradzież i tropy wiodące

0

Oglądaj odcinki 1136, 1137, 1138, 1139 oraz 1140 od 8 do 12 kwietnia na antenie Czwórki. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1136
Patrol siódmy podczas patrolowania ulic zauważa coś niepokojącego. Policjanci odkrywają w stojącej na poboczu taksówce nieprzytomnego taksówkarza. Mężczyzna ma zaciśniętą na szyi trytkę. Wszystkie ślady na miejscu świadczą, że był to napad rabunkowy. Głównym podejrzanym jest ostatni pasażer taksówki. Okazuje się, że mężczyzna jest poszukiwany na dwa lata do odsiadki za rozbój. Policjanci namierzają podejrzanego w mieszkaniu narzeczonej. Zatrzymany do niczego się nie przyznaje, zaś mundurowi mają tylko poszlaki. Chwilę później pojawia się nowy trop. Żona poszkodowanego taksówkarza jest przekonana, że napad mógł mieć związek z jego problemami hazardowymi. Poszkodowany przegrywał w pokera drobne sumy. Czy aby na pewno? Tymczasem Juliusz postanawia doszkolić nowego policjanta Bartka z technik samoobrony. Co na to posterunkowy?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1137
Patrol piąty rozpoczyna służbę w zmienionym składzie. Podkomisarz Lenie Kamińskiej towarzyszy posterunkowy Bartosz Sołtys, który jest ogromnie podekscytowany możliwością pracy w terenie. Pierwszym zadaniem policjantów jest zebranie zeznań od kobiety, która podobno widziała podejrzanych o rozboje dwóch kibiców. Kobieta nie chce wpuścić policjantów do mieszkania, ale wskazuje miejsce pobytu poszukiwanych. Chwilę później policjanci odnajdują jednego z nich. Jest pobity, ma rany cięte na ciele i złamany nos. Mężczyzna trafia do szpitala. W jego mieszkaniu policjanci znajdują ślady po amfetaminie. Zatrzymany nabiera wody w usta. Aby znaleźć drugiego poszukiwanego kibica, policjanci postanawiają zrobić ustawkę. Bartek wkracza do środowiska kibiców jako jeden z nich. Czy zastosowany fortel umożliwi rozwiązanie sprawy? Emilka jest załamana po szkalującym ją artykule w gazecie. Dyżurny Jacek stara się pomóc koleżance z pracy.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1138
Patrol szósty w składzie: aspiranci sztabowi Mróz i Korwicki dostają wezwanie do napadu na właścicielkę baru. Zgłaszający widział, jak złodziej wyrwał kobiecie torebkę i groził czymś, co mogło być bronią. Policjanci muszą się pospieszyć, bo świadek napaści sam goni złodzieja. Kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że goniący złapał nie tego człowieka. Tak przynajmniej twierdzi poszkodowana kobieta. Chwilę później niedoszły przestępca trafia do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu po pobiciu. Patrol szósty jest przekonany, że sprawa jest podejrzana i któraś ze stron z pewnością kłamie. Tropem głównym staje się nagranie z monitoringu miejskiego. Tego samego dnia Natalia i Marek interweniują w sprawie awantury sąsiedzkiej. Patrol szósty pomaga w skomplikowanej sprawie spadkowej. Tymczasem na komendzie sierżant Juliusz Poniatowski oferuje swoją pomoc w organizacji wesela pary z patrolu szóstego. Czy Marek i Natalia skorzystają z oferty?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1139
Patrol siódmy przyjmuje zgłoszenie o napaści z kradzieżą. Świadek zdarzenia opowiada szczegóły zajścia. Z samochodu wyskoczył mężczyzna w kominiarce, zaatakował przechodnia i zabrał mu torbę. Żona ofiary twierdzi, że w torbie znajdował się utarg z całego miesiąca, kilkanaście tysięcy złotych. Na szczęście zgłaszający zapamiętał numery rejestracyjne auta, dzięki czemu policjanci mogą pchnąć śledztwo do przodu. Chwilę później znajdują właściciela samochodu. Niestety, okazuje się, że jego własność niedawno mu skradziono i tutaj trop się urywa. Tego samego dnia policjanci interweniują w sprawie próby morderstwa. Na komendę dzwoni nastolatka, która twierdzi, że rodzice usiłują ją zamordować. Aspirant Białach i podkomisarz Bachleda, ruszają na sygnale na pomoc dziewczynie... Mikołaj zaprasza przyjaciół do nowego domu, który urządził z Idą. Policjant nie może się doczekać spotkania w gronie najbliższych.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1140
Na komendę dzwoni młoda kobieta, która twierdzi, że w domu leży jej nieprzytomny ojciec. Sama nie może dostać się do środka, bo nie ma kluczy. Patrol piąty rusza na pomoc. Na miejscu policjanci decydują się wyważyć drzwi. W środku faktycznie zastają leżącego na podłodze mężczyznę. Ofiara ma z tyłu głowy zakrzepniętą ranę po uderzeniu tępym narzędziem. Po oględzinach technika okazuje się, że poszkodowany musiał sam wpuścić napastnika, gdyż brakuje jakichkolwiek śladów włamania. Córka podczas przesłuchania przedstawia osoby z najbliższego środowiska ojca. Pierwsze podejrzenie pada na wspólnika, z którym ofiara była w napiętych relacjach. Patrol piąty musi sprawdzić ten trop. Lena od jakiegoś czasu czuje się nie najlepiej. Policjantka ma swoje podejrzenia. Tomek Szulc namawia partnerkę na wykonanie testu ciążowego.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.