2024-03-29

„Policjantki i Policjanci”: Co dzieje się za drzwiami domu?

0

Oglądaj odcinki 1131, 1132, 1133, 1134 oraz 1135 od 1 do 5 kwietnia na antenie Czwórki. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1131
Patrol piąty w składzie: Lena Kamińska i Emilia Drawska-Zapała podczas porannego patrolu znajduje w rowie nieprzytomnego mężczyznę. Brakuje śladów wypadku. Policjantki podejrzewają, że mężczyzna został celowo porzucony w tym miejscu. Niestety, nie znajdują przy nim żadnych dokumentów. Poszkodowany ma przy sobie jedynie charakterystyczny łańcuszek, który kobiety oddają do analizy. Okazuje się, że przebywa on w mieście wraz ze swoją żoną. Po jej przesłuchaniu głównym podejrzanym staje się mężczyzna, który zatrudnia emigrantów do fizycznych prac i u którego pracował również poszkodowany. Tymczasem Juliusz postanawia rozweselić nowego posterunkowego. Czy żart Poniatowskiego spodoba się Nowemu?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1132
Policjanci z patrolu szóstego dostają zaproszenie do telewizji śniadaniowej. Mają opowiedzieć o bezpieczeństwie w sieci. Na planie wszystko idzie świetnie, jednak już po zakończonym programie ich obecność w studiu filmowym okazuje się niezbędna. Prezenterka programu znajduje bowiem zakrwawionego producenta. Okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Aspiranci sztabowi Mróz i Korwicki rozpoczynają śledztwo w sprawie morderstwa. Pierwsze podejrzenie pada na jednego z uczestników programu telewizyjnego. To on był widziany ostatnio, jak kłócił się z zamordowanym producentem i wygrażał mu. Chwilę później policjanci znajdują podejrzanego mężczyznę, jak wygraża innej uczestniczce programu. Mężczyzna zostaje aresztowany. Czy policjantom uda się zamknąć sprawę przy pierwszym podejrzanym? Igor, syn Marka, obchodzi urodziny. Natalia zjawia się na przyjęciu, przygotowanym przez Izę, matkę Igora. Dochodzi do niezręcznej sytuacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1133
Na komendzie trwa planowanie obławy na człowieka, który ponosi odpowiedzialność za zabicie młodego policjanta. W sprawę zaangażowany jest przede wszystkim patrol siódmy. Na recepcji pojawia się mężczyzna, który twierdzi, że kogoś zabił. Komendant Witacki oddelegowuje Białacha i Górala w pierwszej kolejności do sprawdzenia tego zgłoszenia. Okazuje się, że sprawa wydarzyła się dwadzieścia pięć lat temu. Podobno w kłótni mężczyzna zabił innego nożem i zakopał go w parku. Policjanci ruszają z podejrzanym do miejsca ukrycia zwłok. Niestety, we wskazanej lokacji nie ma już parku, natomiast stoi tam wieżowiec z biurami. Na komendzie pojawia się córka samozwańczego mordercy... Policjanci trafiają też na trop, który może potwierdzić zbrodnię z przeszłości.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1134
Dyżurny przychodzi do policjantek z patrolu piątego ze zgłoszeniem awantury domowej. Podkomisarz Kamińska i starsza sierżant Drawska-Zapała ruszają pod wskazany adres. Na miejscu policjantki spotykają sąsiadkę, która zadzwoniła na komendę. Kobieta twierdzi, że awantura skończyła się, ale ma podejrzenia, że mąż mógł zabić żonę, skoro w mieszkaniu obok panuje cisza. Patrol piąty dobija się do drzwi. Otwiera im zastraszona kobieta, która zaprzecza jakimkolwiek awanturom. Chwilę później tuż za żoną pojawia się agresywny mąż. Policjantkom z trudem udaje się go zatrzymać. Po przetransportowaniu na komendę, w pokoju przesłuchań mężczyzna traci przytomność... Na komendzie pojawia się dziennikarka, która koniecznie chce przeprowadzić wywiad z Emilką. Policjantka nie jest przekonana do tej rozmowy, jednak Juliusz nie ma żadnych tajemnic nawet przed dziennikarzami.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1135
Na komendę dzwoni zaniepokojona kobieta, która twierdzi, że nie może się dostać do domu babci. Policjanci z patrolu szóstego ruszają sprawdzić to zgłoszenie. W środku policjanci zastają mężczyznę, który twierdzi, iż pomaga starszej kobiecie. Natomiast właścicielka wyszła jedynie na spacer. Podejrzany człowiek zostaje przewieziony na komendę w celu złożenia zeznań. Tymczasem aspiranci sztabowi Mróz i Korwicki przeszukują okolicę w poszukiwaniu zaginionej. Chwilę później znajdują kobietę w ciężkim stanie pod wiaduktem. Policjanci otwierają śledztwo i próbują się dowiedzieć, kim są ludzie z najbliższego otoczenia poszkodowanej starszej pani. Natalia postanawia wziąć sprawy prywatne w swoje ręce i zaprasza Marka na szczególną randkę.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.