2024-03-22

„Policjantki i Policjanci”: Wielka strata, a dzieci poszkodowane...

0

Oglądaj odcinki 1126, 1127, 1128, 1129 oraz 1130 od 25 do 29 marca na antenie Czwórki. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1126
Na komendzie pojawia się kobieta w sprawie zaginięcia swojej córki. Sprawa wydarzyła się kilka miesięcy temu i została zamknięta na podstawie listu od rzekomej zaginionej. Matka nie wierzy jednak, że córka dobrowolnie wyjechała za granicę i zerwała z nią kontakt. Kobieta jest przekonana, że córce stało się coś złego. Na domiar złego, znaleziony zostaje w lesie telefon komórkowy dziewczyny. Policjanci z patrolu szóstego otwierają ponownie śledztwo. Pierwszym podejrzanym staje się chłopak poszukiwanej. Chwilę później pojawia się inny trop. Na telefonie dziewczyny zostają odkryte odciski palców osoby do tej pory niezwiązanej z całą sprawą. Policjanci zbliżają się do rozwiązania śledztwa. Marek przez cały dzień służby ma skurcze żołądka. Natalia martwi się o swojego chłopaka. Policjantka nawet nie podejrzewa, co jest przyczyną takiego stresu u Marka.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1127
Policjanci z patrolu siódmego otrzymują pierwsze zadanie. Na komendę dzwoni kobieta, która widziała porwanie sąsiada. Aspirant sztabowy Białach i podkomisarz Bachleda, ruszają pod wskazany adres. Na miejscu okazuje się, że w domu poszkodowanego została uwięziona jego żona. Kobieta była świadkiem całego zajścia. Dwóch zamaskowanych mężczyzn dostało się do środka drzwiami tarasowymi. Niestety, żona porwanego nie potrafi podać przyczyny zajścia. Mąż jest wykładowcą na jednej z uczelni i unika jakichkolwiek konfliktów. Chwilę później kobieta dostaje SMS-a z żądaniem okupu. Policjanci ustalają plan działania. Na miejscu czekają na porywacza z pełną torbą pieniędzy. Żona porwanego wykładowcy jednak nie pojawia się w umówionym miejscu. Miłosz Bachleda próbuje chronić Tamarę i jej syna, po tym jak otrzymali anonimowe pogróżki. Niestety, wróg jest groźniejszy, niż przewidział policjant.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1128
Na komendzie trwa żałoba po stracie jednego z policjantów. Niestety, zło nie śpi i służba trwa nadal. Patrol piąty w składzie podkomisarz Kamińska i starsza sierżant Drawska-Zapała już dostają pierwsze zgłoszenie. Oficer dyżurny informuje o przypadku zamkniętego w samochodzie nieprzytomnego dziecka. Policjantki na sygnale ruszają na miejsce. Udaje się im obudzić chłopca siedzącego w aucie. Okazuje się, że matka kazała dziecku czekać, a sama udała się do całodobowego pubu w okolicy. Policjantki mają przeczucie, że ta interwencja nie skończy się przyjemnie. Lena rusza do środka pubu, Emilka w tym czasie zostaje z wystraszonym chłopcem. Podkomisarz Kamińska po dłuższych poszukiwaniach znajduje nieprzytomną kobietę w toalecie. Pogotowie zabiera poszkodowaną, a policjantki wracają na komendę. Tam poszkodowany chłopiec dostrzega Lunę i zabawa z psem sierżanta Poniatowskiego od razu polepsza mu humor. Tymczasem patrol piąty musi rozwikłać sprawę. Policjantki starają się odkryć, co naprawdę zdarzyło się matce tego chłopca.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1129
Dyżurny informuje patrol szósty o kradzieży sporej gotówki. Pieniądze były przeznaczone na operację chorej dziewczynki. Tymczasem babcia dziecka oddała je kurierowi, który bardzo sprytnie oszukał starszą panią. Policjanci otwierają śledztwo, w którym liczy się każda sekunda. Do wieczora pieniądze powinny trafić na konto w klinice, w której ma być przeprowadzony zabieg dziecka. Podejrzenie w pierwszej kolejności pada na ojca dziewczynki. Jest to jeden z tropów do sprawdzenia. Nagranie z kamery na osiedlu potwierdza, że mężczyzna kręcił się w okolicy tuż przed kradzieżą. Tymczasem policjanci interweniują również w sprawie bójki na torze gokartowym. Kasjerka poszarpała się z klientką, która próbowała wejść, posługując się fałszywymi biletami. Patrol szósty dociera na tor, aby rozwiązać sprawę. Marek próbuje nakłonić Natalię do powrotu do domu. Policjantka nie chce o tym słyszeć, dopóki nie wyprowadzi się stamtąd Iza, jego była żona. Czy policjantowi uda się rozwiązać ten prywatny problem?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1130
W jednym z akademików studenckich matka szuka swojej córki. Prosi policjantów o pomoc. Na zgłoszenie odpowiada patrol siódmy. W pokoju zaginionej policjanci natrafiają na krew. Chwilę później oficer dyżurny informuje, że w lesie została znaleziona nieprzytomna dziewczyna i jest nią najprawdopodobniej poszukiwana studentka. W szpitalu okazuje się, że dziewczyna miała we krwi mieszankę narkotyków, która mogła być dla niej śmiertelna, do tego posiada głęboką ranę głowy. Patrol siódmy otwiera śledztwo w sprawie próby zabójstwa. Technik policyjny szuka wskazówek w pokoju studentki, dodatkowo zabezpieczony zostaje laptop dziewczyny. Pierwsze podejrzenia padają na najbliższe środowisko poszkodowanej. Policjanci poszukują zatem jej współlokatorki i byłego chłopaka. Tymczasem patrol siódmy prowadzi równoległe śledztwo, tym razem w sprawie Levana. Mężczyzna po ostatniej strzelaninie rozpłynął się w powietrzu. Dopóki policjanci go nie znajdą, Tamara i jej syn Nano nie mogą czuć się bezpiecznie.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.