2023-11-17

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Istotne odkrycia

0

Oglądaj odcinki 746, 747, 748 i 749 serialu od 20 do 24 listopada na antenie Czwórki. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych, którzy rozwiązują zagadki najcięższych zbrodni, zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze oferuje serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 746
Walczak i Wichura otrzymują nową sprawę. W mieszkaniu kobiety znaleziono pustą, dziecięcą trumnę oraz krwawe ślady ludzkich palców. Właścicielka domu Ewa Litwiniuk zniknęła. W toku śledztwa pojawia się podejrzenie, że kobieta spowodowała wypadek, w wyniku którego zginęła kilkuletnia dziewczynka. Wkrótce znika bez śladu ojciec dziecka. Policjanci obawiają się, że mężczyzna będzie szukał zemsty na osobie odpowiedzialnej za śmierć córki. Tymczasem równolegle trwa śledztwo w sprawie Chirurga. Przestępca wciąż pozostaje poza zasięgiem policji i wciąż działa. Julia Pakulska dokonuje związanego z tym przerażającego odkrycia. Kuba tymczasem przygotowuje się do roli odpowiedzialnego ojca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 747
Kłos i Kalicka otrzymują do rozwiązania błahą z pozoru sprawę. Doszło do włamania, a sąsiad z mieszkania obok, którego zaalarmowały podejrzane odgłosy, został pobity przez włamywacza. Gdy policjanci trafiają na miejsce, odnajdują zwłoki psa, a wkrótce także ciało jego martwego właściciela. Partnerka zamordowanego mężczyzny nie wydaje się zbyt przejęta tym faktem, podobnie jak jego znajomy, który nieoczekiwanie pojawia się na miejscu przestępstwa. Tymczasem Kowalski dokonuje przełomowego odkrycia. Niespodziewanie dla wszystkich trafia na ślad Prałata. Policjanci przygotowują plan, dzięki któremu będą w stanie dopaść od dawna poszukiwanego przestępcę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 748
Olka i Kaśka zajmują się sprawą przestępcy, który zbiegł z zakładu karnego. Mężczyzna został skazany za udział w napadzie na konwój bankowy. Przestępca prawdopodobnie nie działał sam, jednak żaden z jego wspólników nigdy nie trafił do więzienia. Wkrótce policja trafia na ślad mężczyzny, który może mieć coś wspólnego ze zbiegiem. Jednocześnie trwa śledztwo w sprawie zniknięcia Zawady. Latoszek pełna jest najgorszych obaw, nie może jednak nic zrobić, ponieważ Kujawińska odsunęła ją od sprawy. Dodatkowo Ola ma jeszcze jeden problem, bo Lipka ukrywa przed nią prawdę w sprawie Adrianny. Kaśka w tajemnicy prowadzi bowiem prywatne śledztwo.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 749
Górska przygotowuje się do opuszczenia komendy. Za kilka dni ma rozpocząć służbę w szeregach ABW. Zanim do tego dojdzie, otrzymuje do rozwiązania sprawę śmierci komornika sądowego. Mężczyzna został dźgnięty nożem, a jego żona nie potrafi wskazać żadnego podejrzanego. Wkrótce jednak śledztwo zaczyna krążyć wokół kobiety i jej wspólnika w interesach. Do sprawy zostaje przydzielony nowy policjant będący na okresie próbnym. To bezczelny i arogancki typ, który zachowuje się, jakby pozjadał wszystkie rozumy i traktuje Górską z góry. Śledcza nie potrafi znieść jego towarzystwa, choć nie może odmówić mu wysokiej inteligencji. Zachowanie nowego partnera to nie jedyny problem Dagi. Okazuje się bowiem, że „nowy” skrywa przed policjantką jakąś tajemnicę. Tymczasem Kropelka bierze udział w licytacji obrazu, którego sprzedaż ma pomóc uratować życie jej kuzynki. Niestety nic nie idzie zgodnie z planem.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.