2023-11-10

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Straszna krzywda

0

Oglądaj odcinki 742, 743, 744 i 745 serialu od 13 do 17 listopada na antenie Czwórki. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 742
Walczak i mundurowa Magda prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Łukasza Barycza, który został uduszony. Mężczyzna był w zarządzie dobrze prosperującej firmy, jednak mimo to miał potężne długi. W międzyczasie w innej części miasta dochodzi do podobnego zabójstwa. Tym razem umiera młoda atrakcyjna kobieta, działająca w specyficznym segmencie branży seksualnej. Wkrótce na jaw wychodzą szczegóły, które wskazują, że obie zamordowane osoby skrywały sekret mogący ściągnąć na nie kłopoty. Jednocześnie trwa śledztwo w sprawie zbrodni dokonanych przez tajemniczego „Chirurga”.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 743
Do Kłosa odzywa się dawna terapeutka z ośrodka uzależnień. Jej córka została zgwałcona i kobieta prosi policjanta o pomoc. Niestety ofiara niewiele pamięta z nocy, gdy doszło do przestępstwa. Jest jednak przekonana, że gwałtu dokonał kierowca taksówki, który miał ją odwieźć do domu. Brak jednak dowodów bezpośrednio wskazujących na winę taksówkarza. Okazuje się natomiast, że skrzywdzona została również inna kobieta, która oskarża tego samego mężczyznę. Kłos i Kalicka rozpoczynają nieoficjalne śledztwo w tej sprawie. Tymczasem między Kłosem a jego młodocianym podopiecznym dochodzi do kolejnych napięć. Paweł traci do Sławka zaufanie i postanawia odwiedzić starych znajomych z ulicy. Tym samym ściąga na siebie poważne niebezpieczeństwo.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 744
Prokurator Jagiełło zwraca się do Latoszek z prośbą o pomoc w śledztwie. Rzecz dotyczy jego dawnego współpracownika Mieczysława Stryja, który ma być prześladowany przez kogoś z okolicy. Powodem może być fakt, że Stryj wiele lat temu pełnił w więzieniu rolę kata i uśmiercił ośmiu skazanych. W międzyczasie w tajemniczy sposób znika Adam Zawada. Policjant miał prowadzić obserwację pod domem Olki, jednak nad ranem jego samochód stał pusty. Jedyne co po nim zostało to telefon. Śledztwo przejmuje nadinspektor Kujawińska, która odsuwa Latoszek od sprawy.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 745
Prokurator Jagiełło dostaje tajemnicze listy miłosne. Błaha z pozoru sprawa ma drugie, mroczne dno. Po pierwsze, autorką listów jest kobieta, która leczyła się psychiatrycznie i popełniła samobójstwo. Po drugie, z treści listów wynika, że Jagielle grozi poważne niebezpieczeństwo. Trop prowadzi do innej pacjentki zakładu psychiatrycznego, która swojego czasu miała sprawę za nękanie i stalking. Bolo i Kropelka prowadzą prywatne, nietypowe śledztwo. W ramach zakładu próbują odkryć, jak doszło do śmierci pewnej kobiety, która w nietypowych okolicznościach zginęła dziesiątki lat temu.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.