2023-05-05

„Policjantki i Policjanci”: Żeby znaleźć, trzeba... stracić

0

Oglądaj odcinki 1031, 1032, 1033, 1034, 1035 od 8 do 12 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1031
Mały chłopiec zostaje uprowadzony. Matka podejrzewa, że porwania dokonał ojciec dziecka, który do tej pory miał ograniczony kontakt z synem. Mężczyzna mieszka poza strefą Schengen, więc jeśli wywiezie chłopca do swojego kraju, matka może już nie odzyskać dziecka. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Patrolowi piątemu udaje się namierzyć samochód podejrzanego o porwanie. W międzyczasie zostaje wysłany list gończy za mężczyzną. Chwilę później na komendzie pojawia się adwokat ściganego mężczyzny i przedstawia inną wersję wydarzeń. Sprawa się komplikuje, ale policjantom najbardziej zależy na bezpieczeństwie chłopca.
Na komendzie pojawia się Tomek Szulc. Potrzebuje obstawy policjantów z patrolu piątego, by uporać się ze swoim krnąbrnym informatorem. Chociaż Krzysiek Zapała sprzeciwia się współpracy z Szulcem, wkrótce policjanci ruszają na wspólną akcję.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1032
Pierwsze zgłoszenie dla patrolu siódmego dotyczy kradzieży w mieszkaniu młodego mężczyzny. Na miejscu policjanci dowiadują się, że oprócz jakichś drobiazgów, zginęła najcenniejsza figurka z kolekcjonerskiego zestawu klocków. Właściciel podejrzewa, że złodziej doskonale wiedział, czego szuka. Krąg podejrzanych zawęża się do znajomych poszkodowanego lub tych, którzy niedawno odwiedzili jego mieszkanie. Jak się okazuje, w okolicy jest znacznie więcej okradzionych domów, a za każdym razem w pobliżu miejsca kradzieży parkował bus ekipy urządzającej castingi do filmów. Dla policjantów Mikołaja Białacha i Miłosza Bachledy to ważny trop w tej sprawie.
Tego samego dnia patrol siódmy zatrzymuje samochód jadący w sposób zagrażający innym pojazdom. Chwilę później okazuje się, że to sprawa życia i śmierci, bo auto wiezie człowieka z zawałem serca. Miłosz cały dzień czeka na telefon od Jagny. Czy zapracowana narzeczona znajdzie dla niego czas?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1033
Igor opowiada tacie o chorym koledze ze szkoły. Marek Korwicki postanawia stanąć na wysokości zadania i wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Tymczasem na służbie, wraz z Natalią Mróz, musi interweniować w sprawie awantury sąsiedzkiej. Kiedy patrol szósty dociera pod wskazany adres, okazuje się, że to nie pierwsze zgłoszenie z tego miejsca. Wojna sąsiedzka trwa już jakiś czas. Tym razem jednak chodzi o zaginięcie jednego z sąsiadów, a nawet podejrzenie zabójstwa. Żona jest przekonana, że mąż spoczywa na dnie pobliskiej studni. Policjanci wraz z technikiem zabierają się do sprawdzenia studni. Tego dnia Marek i Natalia interweniują też w sprawie natarczywego influencera, który męczy przypadkowe ofiary i nagrywa te sytuacje. Policjanci postanawiają ukrócić ten proceder.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1034
Patrol piąty dostaje zgłoszenie o pobiciu młodego mężczyzny na jednym z nowych osiedli. Policję wezwały matka i narzeczona poszkodowanego. Kobiety widziały całe zajście przez okno i swoimi krzykami wystraszyły napastnika. Dzięki temu zaatakowany nie doznał poważnych urazów i nie stracił przytomności. Niestety jego stan pogarsza się w trakcie rozmowy. Lena Kamińska i Krzysztof Zapała wzywają pogotowie. W trakcie śledztwa policjanci odkrywają nowe fakty z życia pobitego mężczyzny. Okazuje się, że prowadził podwójne życie, o którym jego rodzina nie miała pojęcia. W jego mieszkaniu policjanci odkrywają ślady nielegalnej działalności. Tego samego dnia patrol piąty interweniuje również w sprawie ucieczki konia, który miał uczestniczyć w pokazie w jednym z miejskich przedszkoli. Chwilę później sprawa rozwiązuje się sama.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1035
Oficer dyżurny Jacek Nowak przekazuje patrolowi siódmemu zgłoszenie o awanturze w prywatnej przychodni. Kobieta twierdzi, że została oszukana przez właściciela placówki. Karetka tej firmy zabrała jej ojca ze szpitala miejskiego i miała go przewieźć do prywatnego hospicjum. Tymczasem mężczyzna nie dojechał do hospicjum. Nie ma z nim żadnego kontaktu, telefon jest wyłączony. Podkomisarz Bachleda i aspirant sztabowy Białach namierzają ratowników, którzy jako ostatni widzieli zaginionego, ale ci próbują zbiec przed policją. Czyżby mieli coś na sumieniu?
Tego samego dnia dochodzi sprawa kradzieży w sklepie z bielizną. Do tej interwencji zostaje przydzielony specjalny zespół. Juliusz Poniatowski i Adam Kobielak zrobią wszystko by rozwiązać sprawę tajemniczych kradzieży.
Mikołaj spotyka pod komendą psycholożkę Idę. Kobieta skarży się, że policjanci z komendy niespodziewanie odwołują u niej sesje. Białach chce poznać przyczynę zamieszania.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.