2023-04-21

„Policjantki i Policjanci”: Spirala awantur i romansów

0

Oglądaj odcinki 1021, 1022, 1023, 1024, 1025 od 24 do 28 kwietnia na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1021
Patrol siódmy zostaje wezwany do awantury domowej. Na miejscu policjanci zastają kłócące się małżeństwo. Okazuje się, że ktoś anonimowo zadzwonił do kobiety i poinformował o romansie męża. Ten zaprzecza, by kiedykolwiek dopuścił się zdrady, ale jego żona mu nie wierzy. Mężczyzna wyznaje policjantom, że od jakiegoś czasu dostaje anonimowe wiadomości z pogróżkami. Patrol siódmy postanawia rozpocząć śledztwo od obserwacji w jego miejscu pracy, czyli w szpitalu miejskim, gdzie poszkodowany jest neurochirurgiem. Przekonują się, że lekarz ma całkiem spory fanklub wśród zatrudnionych tam pielęgniarek. Kto zatem jest stalkerem popularnego doktora?
Policyjna psycholog Ida podpytuje Mikołaja Białacha o samopoczucie. Czy młodej kobiecie zależy na dobrej relacji z policjantem, czy może jednak na czymś więcej?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1022
W drodze do pracy Krzysztof Zapała jest świadkiem potrącenia mężczyzny. Okazuje się, że poszkodowany to stary znajomy Krzyśka z branży detektywistycznej, zajmujący się głównie sprawami dotyczącymi zdrad małżeńskich. Przy mężczyźnie policjanci znajdują teczkę z dowodami na niewierność małżeńską pewnej kobiety. Patrol piąty ustala jej tożsamość i udaje się pod jej adres. Tam na policjantów czeka niespodzianka w postaci kolejnej zdrady, tym razem ze strony męża. Funkcjonariusze muszą ustalić, kto potrącił mężczyznę, a liczba potencjalnych winnych rośnie z każdą chwilą.
U Leny sytuacja z matką zaostrza się przy każdej rozmowie. Choć obie kobiety próbują dojść do porozumienia, to jednak chwilę później rozpoczyna się kolejna awantura.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1023
Marek zatrudnia opiekunkę do pomocy przy synu. Policjant ma nadzieję, że dzięki temu łatwiej mu będzie pogodzić pracę z obowiązkami w domu. Tymczasem wyrusza na patrol z Natalią. Pierwsze wezwanie pochodzi od pracownicy opieki społecznej. Kobieta prosi o interwencję, ponieważ nie ma kontaktu z jednym z podopiecznych. Patrol szósty dociera na miejsce zamieszkania mężczyzny, który po pewnym czasie im otwiera i tłumaczy się z całej sytuacji. Sprawdzając jego warunki mieszkaniowe, policjanci natykają się na dowód przestępstwa - mężczyzna został oszukany przy kupnie węgla. Mróz i Korwicki postanawiają złapać nieuczciwego sprzedawcę. W czasie służby Marek odbiera telefon od zaniepokojonego syna. Jest problem z nową opiekunką. Policjant jedzie do domu ratować sytuację.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1024
Starszy pan atakuje obcą kobietę na ulicy. Dochodzi do obywatelskiego zatrzymania i na miejsce zostaje wezwana policja. Patrol siódmy rozmawia z zatrzymanym o powodach jego agresji. Okazuje się, że kobieta miała na sobie unikatową broszkę, która należała do jego zmarłej żony i w której nieboszczka została pochowana. Niestety, po zaatakowanej nie ma już śladu, bo szybko się ulotniła z miejsca zdarzenia. Policjanci jadą do zakładu pogrzebowego w nadziei, że znajdą tam jakiś trop w sprawie.
Miłosz Bachleda zwierza się swojemu patrolowemu koledze, że jego narzeczona bardzo się zmieniła. Jagna podporządkowała swoje życie współpracy z Alicją i zaczyna w nim brakować miejsca dla partnera.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1025
Oficer dyżurny Jacek Nowak przekazuje patrolowi piątemu zgłoszenie o ucieczce siedemnastoletniej osadzonej z zakładu poprawczego. Uciekinierka trafiła tam za sprzedaż narkotyków córce jednego z prokuratorów i to jemu najbardziej zależy, by zaginiona jak najszybciej ponownie znalazła się w ośrodku. Szczególnie że, jak się okazuje, dziewczyna wciąż pozostaje w bliskiej relacji z córką prokuratora. Policjanci postanawiają ponownie zbadać sprawę nastolatki i odkrywają wiele błędów w akcie oskarżenia. Sytuacja jest poważniejsza niż się z początku wydawało.
Juliusz dostaje specjalne zadanie od komendanta Witackiego. Tak bardzo zapala się do tej misji, że prawie puszcza z dymem całą komendę. Chwilę później jednak bohatersko opanowuje całą sytuację.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.