2023-04-28

„Policjantki i Policjanci”: Pomimo trudności na straży prawa

0

Oglądaj odcinki 1026, 1027, 1028, 1029 i 1030 od 1 do 5 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1026
Na komendzie po długiej nieobecności pojawia się technik kryminalistyki Klara Skrzypek. Juliusz próbuje się dowiedzieć, co było przyczyną jej zniknięcia, ale kobieta nie jest skłonna do zwierzeń. Jedyną osobą, z którą chce szczerze porozmawiać jest Marek Korwicki. Tymczasem patrol szósty otrzymuje wezwanie. Kościelny w jednej z parafii był świadkiem pobicia księdza. W rozmowie z duchownym policjanci dowiadują się, że agresorem jest jeden z parafian, będący członkiem wspólnoty od lat. Aspiranci sztabowi Marek Korwicki i Natalia Mróz jadą do domu oskarżonego. Podczas rozmowy z domownikami odnoszą wrażenie, że cała rodzina skrywa jakąś tajemnicę.
Patrol szósty dostaje też zgłoszenie od mieszkańców okolicy, w której ktoś wybija kamieniem szyby w domach. Podejrzenie pada na pobliskiego szklarza, jednak mężczyzna zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1027
Funkcjonariusze z patrolu siódmego przygotowują się do służby. Oficer dyżurny Jacek Nowak ma już dla nich zadanie. W jednej z kamienic w centrum miasta zgłoszono włamanie. Na miejscu policjanci zastają pogotowie i poszkodowanego właściciela mieszkania. Jak dowiadują się z rozmowy, złodziej ukradł drobne AGD i nietypowo zachowywał się podczas kradzieży. Mikołaj Białach i Miłosz Bachleda postanawiają poszukać tropu w pobliskim lombardzie. Jest szansa, że to właśnie tam zostały sprzedane ukradzione przedmioty. Tego dnia patrol siódmy interweniuje też w sprawie bójki na oddziale okulistyki szpitala dziecięcego. W całe zajście wplątani są nie tylko pacjenci, ale przede wszystkim ich rodzice. W trakcie interwencji wychodzi na jaw, że to jedna z rezolutnych pielęgniarek sprowokowała sytuację. Mikołaj Białach ma do wyjaśnienia jedną ważną kwestię z policyjną psycholożką, Idą. Czy policjantowi wystarczy odwagi na rozmowę?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1028
Emilka Drawska-Zapała zostaje postawiona w trudnej sytuacji. Ma odbyć poranną służbę ze swoim mężem. Do południa Lena Kamińska jest bowiem poza komendą. Emilka nie jest zadowolona z takiego rozkazu. Pierwsze wezwanie dotyczy awantury pod restauracją. Jak się okazuje, zgłoszenia dokonał sierżant Juliusz Poniatowski, który próbował zjeść tam śniadanie. Policjanci z patrolu piątego, by dowiedzieć się, czego dotyczy spór, muszą najpierw uspokoić rozzłoszczonych mężczyzn. Okazuje, że sprawa jest poważna, gdyż jeden z restauratorów oskarża drugiego o kopiowanie dań z jego kuchni. Tymczasem podkomisarz Lena Kamińska i jej życiowy partner, Tomasz Szulc, również uczestniczą w interwencji, z tym że po cywilnemu. Okazuje się bowiem, że sąsiadka Szulca, starsza pani, prawie została zagłodzona przez opiekunkę. Policjanci porzucają swoje prywatne sprawy, by stanąć na wysokości zadania i pomóc kobiecie w potrzebie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1029
Atmosfera w domu Bachledy uspokaja się, Miłosz i Jagna umawiają się na wieczorną randkę. Żadne z nich nie spodziewa się, że to tylko cisza przed burzą, a wieczór nie potoczy się według ich planów. Tymczasem na służbie, wraz z patrolowym partnerem Mikołajem Białachem, Miłosz musi się zająć pierwszym zgłoszeniem. Nastolatka odkryła ukrytą kamerkę w łazience. Podejrzenie pada na ojczyma dziewczyny, który jest nauczycielem informatyki w jednym z liceów. Policjanci robią wywiad w tej szkole i jak się okazuje, mężczyzna nie ma dobrej opinii wśród młodzieży, a szczególnie wśród nastoletnich uczennic. Czyżby patrol siódmy rozwiązał tę sprawę? Policjanci, by kogoś oskarżyć, potrzebują jednak twardych dowodów, a nie tylko opinii ze środowiska pracy.
Podczas przerwy na służbie Miłosz i Mikołaj zostają zaangażowani przez sierżanta Poniatowskiego do pomocy. Niestety, jak to z Juliuszem bywa, nawet błahe zadanie może być początkiem poważnej afery.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1030
Na komendzie pojawia się młoda przerażona kobieta, która twierdzi, że porwano jej współlokatorkę. Patrol szósty sprawdza monitoring z osiedla, na którym mieszkają dwie studentki. Na nagraniu widać, jak jakiś mężczyzna szarpie się z zaginioną. Zrozpaczona współlokatorka rozpoznaje w nim byłego chłopaka poszukiwanej dziewczyny. Policjanci jadą przesłuchać mężczyznę. Do mieszkania podejrzanego wraz z nimi rusza techniczka Klara, która po ostatnim spotkaniu z Markiem Korwickim postanawia być blisko niego podczas całej służby. Co na to Natalia? Tymczasem kolejny trop w sprawie zaginięcia dziewczyny prowadzi do podejrzanej szkoły jogi. Aby zdobyć więcej informacji patrol szósty sięga po nietypowe metody i stosuje policyjną prowokację. Natalia Mróz wpada przez to w niemałe kłopoty.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.