2023-04-14

„Policjantki i Policjanci”: Kradzież i egzekucja komornicza

0

Oglądaj odcinki 1016, 1017, 1018, 1019, 1020 od 17 do 21 kwietnia na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1016
Podczas zatrzymania nastoletniego złodzieja patrol szósty wpada na trop innego, znacznie poważniejszego przestępstwa - chodzi o próbę zabójstwa starszego mężczyzny. Napadnięty emeryt tuż po ocknięciu się odkrywa, że zniknęły oszczędności jego życia. Wszystkie pieniądze trzymał dobrze ukryte w mieszkaniu, ale złodziej i jednocześnie niedoszły zabójca dokładnie wiedział, gdzie znaleźć pieniądze. Aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki podejrzanego szukają w najbliższym kręgu znajomych ofiary. W trakcie śledztwa okazuje się, że okradziony mężczyzna też ma sporo do ukrycia.
Na komendzie pojawia się Matylda. Siostra Natalii prosi Juliusza o pomoc w pewnej delikatnej sprawie. Tych dwoje to jednak nieprzewidywalny duet i mimo dobrych chęci, mogą nieco namieszać.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1017
Na komendzie pojawia się tajemnicza postać. To ktoś z przeszłości Białacha. Powracają wspomnienia i echa minionych wydarzeń, które na nowo odżywają w Mikołaju. Tymczasem na patrolu zastępuje go Emilka Drawska-Zapała. Policjanci zostają wezwani do awantury w remontowanym domu. Małżeństwo oskarża jednego z fachowców o kradzież biżuterii. Mężczyzna, chociaż ma nieciekawą przeszłość i pełną kartotekę, od kilku lat stara się prowadzić uczciwe życie. Czyżby tym razem powinęła mu się noga?
Tymczasem na miejscu awantury pojawia się syn okradzionego małżeństwa. Policjanci zauważają u niego ślady pobicia. Okazuje się, że nastolatek jest w większych tarapatach niż sami rodzice. Patrol siódmy z wyczuciem stara się pomóc poszkodowanemu chłopakowi.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1018
Starszy sierżant Emilka Drawska-Zapała i podkomisarz Miłosz Bachleda tworzą całkiem zgrany zespół i po raz kolejny mają okazję się o tym przekonać. Mikołaj Białach nadal zaabsorbowany jest prywatnymi sprawami i działa poza swoją jednostką.
Tymczasem na komendzie Juliusz znalazł się w małych tarapatach, z których wyciągają go policjanci z patrolu siódmego. Okazuje się, że na recepcji awanturuje się zdenerwowany mężczyzna. Zatrzymany podczas przesłuchania zeznaje, że został oszukany przez pseudodoktora sprzedającego kamienie o działaniu uspokajającym, które jednak nie działają. Policjantom nie pozostaje nic innego, jak tylko sprawdzić zgłoszone oszustwo. Muszą się przyjrzeć osobiście asortymentowi medyka. Czy podczas interwencji zdemaskują szarlatana?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1019
Patrol piąty dostaje wezwanie w sprawie kradzieży cennych obrazów z domu pewnego kolekcjonera sztuki. Na miejscu okazuje się, że złodzieje ranili jego syna, który był świadkiem rabunku. Niestety, młody człowiek nie widział twarzy przestępców. Podejrzenie pada na mężczyznę, który chciał koniecznie odkupić obraz z kolekcji okradzionego marchanda. Być może, skoro nie udało mu się pozyskać dzieła drogą legalną, zdecydował się na działanie poza prawem. Lena Kamińska i Krzysiek Zapała postanawiają przesłuchać podejrzanego na komendzie. Tymczasem sierżant Juliusz Poniatowski unika konfrontacji z policyjną psycholożką. Czego się boi?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1020
Marek i Natalia zostają wezwani do asystowania w egzekucji komorniczej. Towarzyszy im komisarz Tomasz Szulc, który woli w ten sposób spędzić wolny dzień, niż konfrontować się ze swoją przyszłą teściową we własnym domu. Na miejscu okazuje się, że sprawa wygląda dramatycznie. Człowiek, który właśnie traci mieszkanie, postanowił skończyć ze swoim życiem, czego świadkami są policjanci. Jednak dzięki sprytowi komisarza Szulca mężczyzna w ostatniej chwili rezygnuje z samobójczego skoku. Policjantów zaś informuje, że został okrutnie oszukany. Patrol piąty staje na wysokości zadania i sprawdza, czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa. W trakcie śledztwa okazuje się, że ofiar podobnych oszustw jest znacznie więcej.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.