2023-01-03

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 61: Wiekowe pamiątki

0

Piękne, wiekowe, unikatowe przedmioty codziennego użytku, przepełnione magią emocji i historii. Dzięki licytacjom w studiu Czwórki nie odchodzą w zapomnienie. Z takiego założenie wychodzą zarówno tytułowi „Łowcy skarbów”, jak i sprzedający, którzy w 61. odcinku programu przywożą do studia pamiętnik z podpisami aktorów popularnego serialu, popielnicę, autko z czasów PRL-u oraz paterę. Ile mogą być warte te wyjątkowe precjoza? Które osobowości zachwycają prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Pamiątka z popularnego serialu
Pamiętnik z podpisami aktorów serialu „Czterej pancerni i pies” oraz odciskiem łapy psa Szarika to wyjątkowy skarb. O tej niezwykłej pamiątce opowiada jej właściciel, Andrzej z Tworzyjanki, a wyceny dokonuje ekspert programu - antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem i właściciel galerii sztuki Michał Niesiołowski.

Cenna dla palacza
Kolejny skarb to przywieziona przez Joannę z Warszawy popielnica „Wali”, pochodząca z wytwórni w Ząbkowicach Śląskich, a zaprojektowana przez Erykę Trzewik-Drost. Wartość artystyczną oraz materialną tego skarbu oszacowuje Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa.

Z dziecięcych lat
Paweł z Kielc oferuje Łowcom zabawkę z lat 60. - metalowe autko-cysternę. O specjalnej technologii, w jakiej wykonywano ten przedmiot i o historii Inter-Tank opowiada ekspert Jakub Naumiuk - rzeczoznawca i twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design.

Na owoce lub słodkości
Program kończy licytacja przywiezionej przez Marzenę z Olkusza posrebrzanej patery włoskiej firmy Ottawiani. O jej wartości materialnej i designie opowiada Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, a także właścicielka domu aukcyjnego.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.