2022-12-29

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 60: Zagadkowe cuda

0

Co ciekawego przywożą goście programu Czwórki? Na licytację trafia cenna dla fanów karta komiksowa, zagadkowy kofsz, wazon i srebrna papierośnica. Który z artefaktów najbardziej zachwyca uczestników? Jakie historie skrywają wyjątkowe przedmioty i co urzeka prowadzącego program, Pawła Orleańskiego? „Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Karta komiksowa
Program rozpoczynają oględziny i licytacja planszy komiksowej wystawionej przez pana Oskara. Okiem eksperta ocenia antykwariusz z 28-letnim stażem, Michał Niesiołowski. Rozwiewa on wszelkie wątpliwości skąd pochodzi karta, a przede wszystkim ile jest warta.

Czerpak do miodu
Drugim sprzedającym jest pan Rafał, który przywozi ze sobą przedmiot o zagadkowo brzmiącej nazwie kofsz. W odpowiedzi na pytanie, czy artefakt rzeczywiście jest tajemniczy, czy tylko upływ czasu nadał jego nazwie i kształtom tajemniczości, pomaga Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i miłośniczka polskiego designu.

Cygaretka
Trzecim przedmiotem na licytacji jest srebrna papierośnica, którą prezentuje pan Piotr. Wartość przedmiotu wycenia Jakub Naumiuk, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy online sprzedającej design.

Gliniany wazon
Na koniec 60. odcinka przywieziony przez panią Elżbietę z Pruszkowa wazon wyprodukowany przez spółdzielnię Rzut Toruń. Wyceną tego przedmiotu zajmuje się Katarzyna Jasiołek, specjalistka z dziedziny designu i rzemiosła oraz autorka książek o wzornictwie.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.