2022-12-27

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 58: Cenne starocia

0

Co ma decydujący wpływ na cenę artefaktów prezentowanych w Czwórce? Zobacz emocjonujące licytacje, wyjątkowe osobowości i ciekawe skarby. W 58. odcinku goście programu „Łowcy skarbu. Kto da więcej” przywożą do studia srebrną łyżeczkę, fotele kinowe, kogut taksówkarski oraz niciak krawiecki. Jakie historie kryją się za licytowanymi przedmiotami? Które precjoza i osobowości zachwycają prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Srebrna łyżeczka
Pana Stanisław przyjechał z warszawskiej Pragi ze srebrną łyżeczką zdobioną bursztynem z polskiej spółdzielni „Orno”. Wartość tego skarbu wycenia Urszula Prus, członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz biegła sądowa z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych.

Filmowe fotele
Następną sprzedającą jest Katarzyna z Warszawy, której skarb to potrójny fotel kinowy. Oceną i wyceną tych krzeseł zajmuje się Daniel Stoiński, kulturoznawca i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, właściciel sklepu z powojennym designem.

Nietypowy kogut
Pan Michał z Piaseczna przywiózł ze sobą kogut taksówkarski z czasów PRL, zapakowany w oryginalne pudło z ciekawymi stemplami. Oczekiwania finansowe sprzedającego weryfikuje Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design.

Krawiecki skarb
Ostatnim w tym odcinku sprzedającym jest Marek z Wrocławia. Pojawia się w programie Czwórki z niciakiem krawieckim. Ile wart jest skarb obecny w niejednym polskim domu? To ocenia Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.