2022-12-22

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 57: Czasy dzieciństwa

0

Coś, co z pozoru wydaje się starociem, może być unikatem. Jakie wyjątkowe artefakty w odcinku pełnym ciekawych historii, emocji i humoru przywożą do studia goście? Wózek dla lalek i popularna gra w domino przywołują czasy beztroskiego dzieciństwa. W programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej” także eleganckie spinki do koszuli oraz obraz olejny współczesnego artysty. Jakie historie kryją się za tymi przedmiotami? Które zachwycają prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Czas dzieciństwa
Na początek Monika z Warszawy z wózkiem dla lalek z czasów PRL. Krystyna Łuczak-Surówka na widok tej zabawki przypomina sobie radosny czas dzieciństwa i snuje sentymentalną opowieść pełną wspomnień… Nie brakuje też oczywiście fachowej wyceny od ekspertki.

Atrybut dżentelmena
Pan Adam z Warszawy prezentuje piękne i eleganckie spinki do mankietów wykonane ze srebra, zdobione ametystami. O walorach biżuterii ze Spółdzielni Artystycznej „Orno”, ich wartości i tym, jak należy obchodzić się ze szlachetnymi wyrobami ze srebra, fachowo opowiada ekspertka Urszula Prus, biegła sądowa w zakresie wyceny kamieni szlachetnych.

Gra w pary
Kolejnym sprzedającym jest stały już bywalec programu, pan Maciej z Białegostoku, który oferuje Łowcom grę domino. O zabawce, samym zestawie i jego wartości opowiada ekspert Jakub Naumiuk, zauważając ciekawe szczegóły przedmiotu...

Jesienny pejzaż
Na koniec pan Jerzy z Nakła nad Notecią. Przywozi on Łowcom olejny obraz współczesnego artysty, którym jest Stanisław Mazuś. Pejzaż został zakupiony w Berlinie na targu staroci. Wyceną dzieła zajmuje się Michał Niesiołowski.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.