2022-12-21

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 56: Wspomnień czar

0

Tajemnicze przedmioty, ich właściciele i szalone licytacje. Ożywają dawne historie, a wystawione na sprzedaż cudeńka oczarowują Łowców. Co tym razem przywożą do studia goście? Wygodny fotel, fikuśne wazony i kultowa gra w piłkarzyki budzą największe emocje. Które antyki i osobowości zachwycają prowadzącego program, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Elegancki i wygodny
Jako pierwszy występuje Krystian z Tomaszowa Mazowieckiego, dla którego nie jest to debiut w programie. Tym razem oferuje Łowcom fotel z podnóżkiem. Tajemnice tego skarbu i jego projektanta zdradza ekspert Daniel Stoiński, któremu mebel tak przypadł do gustu, że postanawia opowiadać... wygodnie siedząc.

Wytworny wazon
Drugim sprzedającym jest Piotr z Tychów. Przywozi piękny wazon z lat 60. z katowickiej wytwórni „Steatyt” projektu Zygmunta Buksowicza. Wartość artystyczną i materialną ocenia wybitny specjalista w dziedzinie porcelany, dr Marek Kruczek.

Gra dla dużych chłopców
Bohater trzeciej licytacji, pan Stanisław z Zielonej, pojawia się w programie z kultowymi piłkarzykami z czasów PRL. Jaką wartość ma ponadczasowa dobra zabawa? Próbę odpowiedzi na to pytanie podejmuje Jakub Naumiuk, rzeczoznawca i współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, który wspiera prowadzącego, Pawła Orleańskiego, w nostalgicznej podróży w przeszłość. Kto może uronić łzy wzruszenia na widok tej gry z 1972 roku?

Szklany „Osiołek”
Już po raz drugi w programie pani Katarzyna z Jastrzębia-Zdroju, która swój skarb zdobyła na targu. Mowa o artystycznym, fikuśnym wazoniku „Osiołek” z lat 70., projektu Czesława Zubera. O autorze, sztuce, stylistyce i pięknie szkła opowiada Krystyna Łuczak-Surówka. A który z Łowców może przygarnąć „Osiołka”? Odpowiedź w finale odcinka.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze