2022-12-20

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” – odcinek 55: Drogie zdobycze

0

Kolejne spotkanie z właścicielami ciekawych artefaktów i ekspertyzy znawców designu. W 55. odcinku programu ożywają dawne historie, a piękne przedmioty urzekają i intrygują. Co tym razem przywożą do studia goście Czwórki? Złoty zegarek, okazałe lustro, piękny żyrandol i zestaw porcelany - każdy z przedmiotów skrywa swoją historię. Co budzi największe emocje? Które przedmioty i osobowości zachwycają prowadzącego program "Łowcy Skarbów. Kto da więcej", Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Złote cacko
Jako pierwszy występuje Krzysztof z Warszawy ze złotym zegarkiem ze szwajcarskiej manufaktury. O producencie, jakości i wartości tego czasomierza opowiada ekspert Janek Rygiel - absolwent ASP, zegarmistrz właściciel antykwariatów, twórca muzeum zegarów. Jaką sumę jest wart tak drogocenny przedmiot?

Po drugiej stronie
Kolejna uczestniczka, Eliza, to także warszawianka, choć jej skarb pochodzi z przedwojennego Lwowa. Jest nim piękne i okazałe zwierciadło. Jaka opowieść kryje się po drugiej stronie tego lustra? Ile może być warte? Odpowiedzi na te pytania podczas rozmowy, którą prowadzi Paweł Orleański. Ekspertyzy dokonuje Krystyna Łuczak-Surówka, która ocenia wartość materialną, historyczną i artystyczną.

Porcelanowy unikat
Dominika przyjechała do programu z żyrandolem z Włocławka. Latami wisiał w mieszkaniu jej teściowej. Rys historyczny, informacje o projektancie żyrandola oraz wycenę przedstawia ekspert Jakub Naumiuk. Kogo z Łowców urzeka ta niezwykła ozdoba sufitu?

Malowane talerze
Na koniec Renata z Katowic i jej piękny przedwojenny zestaw porcelany ćmielowskiej. O serwisie, metodzie jego wykonania i oczywiście wymiernej wartości finansowej opowiada dr Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. A o tym, jaką cenę gotowi są zapłacić za zestaw Łowcy można się przekonać w finale odcinka.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze