2022-09-19

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 9: Dzieła rąk ludzkich

0

Cenna akwarela, rzeźby w piaskowcu i w porcelanie oraz stylowo wydane winyle. Oto skarby, o które walczą tytułowi Łowcy w dziewiątym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Jakie historie kryją się za tymi przedmiotami? Co budzi największe emocje u kupujących? Kto pozyskał najwspanialszy skarb? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Oryginalne dzieło sztuki
Andrzej Dychała z Wrocławia proponuje łowcom obraz Stanisława Rydygiera. Przedstawia urzekającego krakowiaczka na tle Krakowa, co stanowi interesujący wyjątek w twórczości tego artysty, autora licznych pejzaży. Czy ktoś się skusi na tak oryginalne dzieło sztuki?

Inna epoka zaklęta w kamieniu
Katarzyna Więcław z Radomia wystawia na licytację elementy architektoniczne z kamienicy z pierwszej połowy XIX wieku. Proponowane przez nią pięknie wyrzeźbione elementy dekoracyjne wykonane są z piaskowca. Wyraźnie widoczne są w nich wpływy secesji oraz neogotyku. Z pewnością mogą stanowić wspaniałą ozdobę stylowego wnętrza, ogrodu lub fasady budynku.

Kominkowy skarb
Karolina Bąkowska z Warszawy przybywa do programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” z niezwykłym przedmiotem, którym jest porcelanowy spaniel ze Staffordshire o ludzkich oczach. Jest to piesek kominkowy, wywodzi się z czasów wiktoriańskich. Był to ulubiony piesek królowej, więc ludzie bardzo chcieli je mieć. Czy łowcy również mogą zapragnąć posiąść jednego z nich?

Z miłości do muzyki w stylowym wydaniu
Sebastian Donat z Kuźni Raciborskiej przywozi ze sobą płyty winylowe, małą kolekcję polskiej muzyki rozrywkowej, w której skład wchodzą: Jerzy Połomski, Zdzisława Sośnicka, Irena Santor i Jacek Lech. Do tego piękne wzornictwo na okładkach i stylowy stojak na winyle z epoki. To kolekcja odziedziczona po tacie, który był z zawodu muzykiem, grał na saksofonie i na skrzypcach. Płyty oraz obwoluty są w dobrym stanie. Czy skuszą łowców?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze