2022-09-15

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 8: Stare jest... cenne!

0

Trudne do wykonania przedmioty osiągają wysoką cenę, która rośnie z ich wiekiem. Nabierają bowiem tzw. szlachetnej patyny, a dodatkowo obrastają w historie, które sprawiają, że są bardziej pociągające dla potencjalnych nabywców. Jakie precjoza budzą największe emocje u Łowców? Kto pozyskał najwspanialszy skarb? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego w ósmym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Waga na wagę złota
Ile może być warta stara angielska waga? Czym może zachwycić i jakie są jej największe walory? Czy wycena eksperta tym razem zgadza się z oceną wartości, której w trakcie aukcji dokonują Łowcy?

Stuletnia komoda z pejzażem
Jaki pułap może osiągnąć zacięta licytacja pejzażu miejskiego pędzla Józefa Wasiołka? Na ile wycenić wzorowaną na styl Ludwika XV komodę z lat 20. ubiegłego wieku? Uczestnik programu znalazł ją, pomagając cioci w porządkach na strychu. Udział w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej” pomaga mu przekonać się, na co się tam natknął…

Profesor Horbowy i proszek IXI
Na aukcji pojawiają się także piękne kieliszki projektu Zbigniewa Horbowego, o które z werwą walczy w licytacji Łukasz Barucha, nazywający tego artystę „cesarzem polskiego designu”. Dlaczego kieliszki należą do najtrudniejszych pod względem wykonania? Jaką techniką wytworzono te przyniesione do programu? Dlaczego profesor Horbowy dosypywał do masy szklanej proszku IXI?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze