2022-09-14

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 7: Unikaty sprzed lat

0

Na aukcje trafiają wiekowe, wyjątkowo cenne przedmioty, które kuszą kupujących. Rzadko można licytować tak stare, dobrze zachowane, a przy tym wyjątkowe, a czasem wręcz niemal niespotykane skarby, w jakie obfituje siódmy odcinek programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Co budzi największe emocje u Łowców? Kto pozyskał najwspanialszy skarb? Które przedmioty i osobowości zachwyciły prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Historyczna pamiątka
Pierwszy uczestnik, Maciej, przynosi do studia oryginalną historyczną pamiątkę. Mowa o tableau z fotografiami dwupłatowców RAF-u, które zostało sprezentowane właścicielce pierwszej łąki użyczonej na lotnisko dla samolotów brytyjskich w 1918 roku. O wartości tego niezwykłego przedmiotu opowiada ekspert Michał Niesiołowski. A niepowtarzalny charakter tego skarbu sprawia, że licytacja od razu nabiera tempa i znacznie przekracza szacowaną wycenę.

Motoryzacyjny unikat
Największe poruszenie powoduje jednak unikatowy motorower firmy Royal Dutch Gazelle z 1933 roku, będący prawdopodobnie jednym z dwóch istniejących egzemplarzy tego pojazdu w Europie. Właściciel motoroweru, Zbigniew, kupił go w holenderskim antykwariacie, ale sprzedawcy nie potrafili powiedzieć wiele o tym modelu i nawet w annałach producenta nie zachowała się dokumentacja ani informacje na jego temat. O walorach tego jednośladu i jego parametrach technicznych, a także o motorowerach z tamtej epoki opowiada ekspert Leszek Klein. Łowcy z zapałem przystępują do licytacji, która nabiera zawrotnego tempa!

Niezwykłe przedmioty codziennego użytku
W siódmym odcinku na aukcję trafia również czeska karafka z lat 30. z kompletem sześciu kieliszków, która zachwyca Łowców z Michałem Nowocinem na czele. Pojawia się także ręcznie malowana lampa z Włocławka. Ile może być warta?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Komentarze