2022-06-10

„Wielka ucieczka”: Magdalena Margulewicz i Kamila Ścibiorek

0

Gwiazdy serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” próbują przechytrzyć łowców. Na co dzień w hicie Czwórki tropią niebezpiecznych przestępców. Tym razem same trafiają do celi, z której muszą się wymknąć, a następnie uciec przed pościgiem. Czy Magdalena Margulewicz i Kamila Ścibiorek są w tym równie dobre, jak w łapaniu przestępców w przebojowej produkcji kryminalnej?

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Bohaterki odcinka wyruszają z celi starego aresztu w Piotrkowie Trybunalskim, który Kamili Ścibiorek znany jest z czasów, kiedy przyszłości nie wiązała jeszcze z aktorstwem i studiowała... pedagogikę resocjalizacyjną! Tu odbywała praktyki w więzieniu i pracując ze skazanymi przestępcami, jako bardzo młoda dziewczyna, miała do czynienia z niejednym wyzwaniem.

Tym razem wyzwań również nie brakuje, a emocje momentami sięgają zenitu. Aktorki wykazują się dużym sprytem, wielokrotnie udaje im się zmylić pościg. Uciekają m.in. wozem strażackim prowadzonym przez dawnego chłopaka Kamili, autem z otwartym bagażnikiem, które prowadzi przyszły kierowca rajdowy oraz pociągiem bezprzedziałowym, w którym na chwilę musiały się rozebrać... Czy to wystarczy, aby pozostać na wolności przez cztery godziny, wygrać odcinek i tym samym uniknąć walki w śmiesznych strojach sumo?

- Było wesoło. Kilka razy popłakałam się ze śmiechu. To była naprawdę wielka frajda - komentuje przygodę z programem Magdalena Margulewicz. Aktorka jest pod wrażeniem osób, które im pomagały w ucieczce. - Wspaniałe jest to, jakich ludzi spotkałyśmy. Nasze społeczeństwo ma poczucie humoru, ma dystans - ocenia. - Ludzie są otwarci, życzliwi, empatyczni. To były piękne chwile. Na pewno niezapomniane - dodaje Kamila Ścibiorek.

Gwiazdy odcinka
Magdalena Margulewicz jest aktorką filmową, serialową i teatralną. Studiowała w Łodzi. Popularność zdobyła dzięki rolom w takich serialach jak „Pierwsza miłość” czy „Na Wspólnej”, jednak najbardziej kojarzona jest z tytułem „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, w którym gra od 2016 roku, wcielając się w Dagmarę Górską. Występuje też w Teatrze Komedia w Warszawie. Prywatnie związana jest z aktorem Pascalem Kaczorowskim.

Kamila Ścibiorek to kobieta o duszy wojowniczki, różnych talentach i wielu pasjach. Gra, tańczy, śpiewa. Występować lubi od dziecka. Zanim została aktorką, studiowała pedagogikę resocjalizacyjną i informatykę. Był nawet moment, kiedy chciała zostać zakonnicą. W serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” gra podkomisarz Paulinę Wach. Cała jej rodzina: mama, tata, ojczym, siostra i szwagier pracują w policji. To bardzo pomogło jej w stworzeniu swojej postaci w serialu.

  

„Wielka ucieczka” to gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom. W każdym odcinku inna para gwiazd - wśród których są jeszcze m.in. Michał Wiśniewski z córką, Wiktoria Gąsiewska, Paulina Sykut-Jeżyna czy Łukasz „Juras” Jurkowski - wciela się w rolę zbiegłych więźniów. Ścigają ich trzej prowadzący-strażnicy: Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, internautom znani jako twórcy kultowego kanału YouTube „Urbex History”.

Zasady programu
Dwoje bohaterów odcinka - ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych - ucieka z więziennej celi. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, żeby złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po upływie których ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Sami dostają współrzędne strażników co godzinę, mogą też raz wyłączyć na 10 minut ich sprzęt tropiący.

Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez 4 godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, na jakie umówili się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

  

Wielka ucieczka w niedzielę o godz. 22:35 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze