2022-05-13

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Policyjny spryt

0

Oglądaj odcinki 590, 591, 592, 593 od 16 do 19 maja na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja na miarę Telekamer, która od ponad pięciu lat cieszy się ogromną popularnością wśród widzów Czwórki? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 590
Policjanci znajdują w samochodzie mężczyznę z kulą w głowie. Najprawdopodobniej była to egzekucja. Przemawia za tym fakt, że zamordowany należał do grupy przestępczej, która zajmuje się przemytem amfetaminy. Ostatnim adresem, pod którym zatrzymał się mężczyzna, był dom jednorodzinny. Jednak mieszkające tam osoby nie rozpoznają zamordowanego. Wkrótce do sprawy włączają się policjanci z Rzeszowa, którzy od dawna rozpracowywali grupę, do której należał denat.
Jednocześnie Jawor zmaga się z wewnętrznymi demonami, które zdają się przejmować nad nim kontrolę. Natomiast Daga i Bolo łączą siły, by poznać tajemniczą przeszłość Kropelki.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 591
W szambie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Ponieważ pokrywa od szamba była zasłonięta, policja wyklucza wypadek. Żona denata nie potrafi wskazać żadnych podejrzanych - twierdzi, że mąż był spokojnym człowiekiem i nie miał wrogów. Okazuje się jednak, że mężczyzna skrywał wstydliwe tajemnice, które wiążą się z pewną młodą dziewczyną, która mieszkała w domu jego i jego żony, a wyprowadziła się krótko po jego zniknięciu.
Tymczasem Kalicka przyjmuje pod swój dach Franka - swojego siostrzeńca. Jednocześnie musi dowiedzieć się, co stało się z matką chłopca. Prawda okazuje się dla Kalickiej przytłaczająca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 592
Z Kłosem kontaktuje się Budzyński. Policjant ma być w gotowości. Na komendzie ruszają przygotowania do obławy. Celem jest przejęcie narkotyków oraz schwytanie Machera - szefa Budzyńskiego. Niestety akcja nie idzie po myśli policjantów i Kłos staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Tymczasem Kalicka próbuje opiekować się siostrą i jej synem, których przyjęła pod swój dach. Policjantka daje siostrze ostatnią szansę - jeśli tym razem zawiedzie, straci dziecko. Małgośka obiecuje poprawę, jednak walka ze słabościami okazuje się niezwykle trudna.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 593
Daga i Kropelka łączą siły, by w końcu zamknąć sprawę Tulipana. Ale Tulipan to nietuzinkowy i wyjątkowo inteligentny przestępca - aby go dopaść, policjantki muszą uknuć intrygę tak skomplikowaną, aby mężczyzna nie mógł przewidzieć ich kroków. Do gry zostają włączeni Kalicka, Kowalski oraz Kubis - i każdy z nich musi udawać kogoś innego. Jednak pomimo misternie opracowanego planu sprawy i tak wymykają się spod kontroli. Sytuacja ulega pogorszeniu, gdy do gry włącza się jeszcze ABW.
W międzyczasie Jawor w końcu podejmuje trudne rozmowy z Kalicką i Górską, by wyjaśnić im przyczyny swojego zachowania.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze