2022-05-13

Ewa Kasprzyk i Iwona Pavlović w programie „Wielka ucieczka”

0

Aktorka oraz tancerka i jurorka pierwszymi kobietami w czerwonych uniformach. Masa emocji, budzący się instynkt rywalizacji, ale też godne, zdystansowane podejście. Ucieczka dwóch pierwszych uczestniczek ma zaskakujące oblicza i zwroty akcji. Jak specjaliści od pościgów radzą sobie z tak nietypowymi uciekinierkami jak Ewa Kasprzyk i Iwona Pavlović? „Wielka ucieczka” w Czwórce w środę 20 lipca o godz. 21:00 oraz w piątek 22 lipca o godz. 21:00.

Oglądaj Wielka ucieczka online na polsatgo.pl.

Obie panie komentowały swoją przygodę z programem tuż po nagraniu. - Ewka jest wyluzowana, nastawiona do życia optymistycznie, nie przejmuje się. Chyba ja jestem taka bardziej… - zawahała się Iwona Pavlović. - Pazerna - dokończyła żartem Ewa Kasprzyk, komentując apetyt na wygraną koleżanki i jej zadaniowe podejście. - Niby obie mamy dystans do życia, do siebie, ale [...] ja jestem poukładana, a ty rozp*** - podsumowała Iwona Pavlović.

Wielka ucieczka z wdziękiem i sprytem
Mimo dzielących je różnic gwiazdy okazały się świetnym teamem, który doskonale się uzupełnia i dobrze się bawi niezależnie od okoliczności. Choć nie miały pieniędzy ani telefonów i - żeby nie dać się złapać, ścigającej ich ekipie - musiały prosić o pomoc i podwiezienie obcych ludzi, to nadały swojej ucieczce niepowtarzalny charakter.

Był szampan, szarmanccy mężczyźni, podziwianie budzącej się do życia przyrody i widoków oraz pogawędki z nieznajomymi. - Powiem krótko: emocjonalnie, nieprzewidywalnie, rozkosznie - podsumowała swoje wrażenia z programu Ewa Kasprzyk. - Mogłabym z Iwonką pojechać gdzieś „na stopa” po tym programie - dodała.

Zapewne mało kto oparłby się tej parze, mistrzowsko władającej każdym rodzajem kobiecej broni - od seksapilu i wdzięku po spryt i czerwoną szminkę. Dlatego każdy napotkany kierowca gotów był je podwieźć, spełniać ich życzenia, zmienić dla nich plany, narazić się szefowej, a nawet dać się odciągnąć od ulubionej rozrywki... Jak to robiły? Z jakim skutkiem? I kto ostatecznie wygrał?

Kim są uciekinierki?
Ewa Kasprzyk jest absolwentką PWST w Krakowie. Przez wiele lat związana z Teatrem Wybrzeże, a następnie z warszawskim Teatrem Kwadrat. Stworzyła szereg wyrazistych komediowych kreacji w takich hitach kinowych jak „Kogel-Mogel”, „Galimatias, czyli Kogel-Mogel II” czy „Komedia małżeńska”. Jest też doskonale znana widzom wielu przebojowych seriali, m.in. „Złotopolscy”, „Magda M.”, „Na dobre i na złe” oraz „Przyjaciółki”. Do szkoły teatralnej dostała się dopiero za czwartym razem, w międzyczasie kończąc studia pedagogiczne. Po pierwszym semestrze w PWST chciano ją wyrzucić ze szkoły za brak talentu, ale na drugim roku była już najlepszą studentką. Aktorstwo jest dla niej jak oddychanie. Uwielbia też sport, a zwłaszcza narty, bieganie, tajski boks i pływanie, które w młodości uprawiała wyczynowo. Kieruje się dewizą: „Nie zostawiajmy życia na starość, żyjmy każdą chwilą”. Niektórzy wyobrażają sobie, że jest zdystansowana i wyniosła, ale ona zwykle szybko burzy ten obraz, ponieważ jest bardzo bezpośrednia. Ciągle znajduje się w ruchu, bo ruch to energia, która napędza ją do działania. Lubi adrenalinę, która daje jej lepszą jakość życia. W jej programie na życie jest więc miejsce na skoki ze spadochronem i sporty walki. Jak stwierdziła w jednym wywiadów, gdyby nie była aktorką, byłaby... kierowcą tira!

Iwona Pavlović to popularna tancerka i jurorka oraz laureatka wielu prestiżowych turniejów tańca. Szerokiej widowni znana jest z programu „Dancing with teh Stars. Taniec z Gwiazdami”. Taniec zaczęła trenować, gdy miała 15 lat. Wcześniej, jeszcze w szkole podstawowej, trenowała piłkę ręczną. Początkowo uczyła się tańczyć w zespole tańca nowoczesnego w swoim rodzinnym Olsztynie. Później rozpoczęła naukę tańca towarzyskiego i po niedługim czasie wyjechała do Londynu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności przez trzy lata. Wielokrotna mistrzyni Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich. Ma międzynarodowe uprawnienia sędziowskie. Sędziuje najwyższej rangi turnieje międzynarodowe, m.in. mistrzostwa świata i Europy. Dodatkowo trenuje pary taneczne. Wśród jej uczniów są m.in. Agustin Egurrola, Przemysław Łowicki i Rafał Maserak. W telewizji występuje od 2003 roku. Debiutowała w programie „Druga twarz”. Od 2005 roku jest jurorką w programie „Dancing with teh Stars. Taniec z Gwiazdami”. Znana jest z surowych ocen uczestników, przez co zyskała pseudonim Czarna Mamba.

Zasady gry
„Wielka ucieczka” to gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom. W każdym odcinku inna para gwiazd - wśród których są m.in. Michał Wiśniewski z córką Fabienne, Wiktoria Gąsiewska, Paulina Sykut-Jeżyna czy Marcin Miller - wciela się w rolę zbiegłych więźniów. Ścigają ich trzej prowadzący - „strażnicy”: Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, internautom znani jako twórcy kultowego kanału na YouTube „Urbex History”.

Gwiazdy uciekają z więziennej celi. Na starcie dostają tylko 20 minut przewagi, zanim ich tropem w furgonetce wyposażonej w sprzęt do tropienia zbiegów ruszą Kuba, Konrad i Łukasz. Uciekinierki nie mają przy sobie telefonów ani pieniędzy i liczyć mogą jedynie na pomoc napotkanych osób. Jednym środkiem transportu wolno im poruszać się nie dłużej niż 20 minut, a do tego nie wolno im pozbyć się rzucających się w oczy czerwonych więziennych uniformów ani nadajnika, który co 10 minut wysyła ścigającym ich współrzędne GPS. Żeby wygrać, muszą nie dać się złapać przez cztery godziny. To niemałe wyzwanie, ale też bohaterki tego odcinka, dzięki uprawianym przez siebie wyczynowo dyscyplinom, mogą się pochwalić świetną kondycją. Czy łowcy mimo to sprostają wyzwaniu i zdołają je schwytać?

  

Wielka ucieczka w środę oraz w piątek o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze