2022-04-14

Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski i „Wielka ucieczka”

0

Ekstremalny dzień prezenterów Polsatu na planie nowego programu Czwórki. „Wielka ucieczka” to show, w którym gwiazdy uciekają przed grupą pościgową i - aby wyjść zwycięsko z tej gry - muszą pozostać nieuchwytne przez cztery godziny. Debiut programu na antenie Czwórki 8 maja. Co o takiej przygodzie mówią Paulina Sykut-Jeżyna i Jerzy Mielewski? Zobacz wideo!

Komentarz „na gorąco”
Swoimi wrażeniami gwiazdy Polsatu podzieliły się tuż po zakończonych nagraniach – ubrane jeszcze w czerwone więzienne uniformy, w których bez grosza przy duszy i bez telefonów komórkowych uciekały przed pościgiem, mogąc liczyć jedynie na pomoc przypadkowych osób napotkanych po drodze oraz dwa środki transportu, jakie zorganizowali sobie przed rozpoczęciem gry.

Pierwsze turbulencje
Prezenterka i dziennikarka Polsatu oraz Polsat News, Paulina Sykut-Jeżyna, okazała się prawdziwą fighterką. Duch rywalizacji spowodował, że opanowała strach przed lataniem i postawiła na transport awionetką, aby zyskać przewagę podczas ucieczki. Już w powietrzu przekonała się, że będzie znacznie gorzej niż myślała: załamanie pogody, trzęsący się, niestabilny samolot, a jeszcze później przerażająca chwila, kiedy pilot puścił stery.

Niespodziewane wyznanie
Okazało się też, że dwójka bohaterów odcinka zupełnie inaczej reaguje na stres, co doprowadziło do zabawnych sytuacji w czasie pościgu. Prezenterka musiała w pewnym momencie uciszyć swojego kolegę, który żartobliwie komentował to po zdjęciach. Na pytanie o to, czy podczas tej ekstremalnej przygody dowiedzieli się czegoś nowego o sobie samych, dziennikarka zaczęła od zaskakującego wyznania i prośby o wybaczenie, czym rozbawiła towarzysza swojej ucieczki...

  

O czym jest „Wielka ucieczka”?
To gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom! W każdym z dziesięciu odcinków inna para gwiazd - wśród których widzowie zobaczą między innymi Michała Wiśniewskiego z córką Fabienne, Ewę Kasprzyk, Iwonę Pavlović czy Marcina Millera - wcieli się w rolę zbiegłych więźniów ściganych przez trójkę prowadzących - „strażników”. Emisja programu od 8 maja w niedzielę o godz. 20:00 w Czwórce.

Zasady programu
Dwoje bohaterów odcinka - ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych – ucieka z więziennej celi. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, by złapać zbiegów jak najszybciej.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po których upływie ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Mogą za to raz wyłączyć sprzęt tropiący strażników.

Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez cztery godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, o jakie założyli się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

Uciekające gwiazdy
W „Wielkiej ucieczce” w roli uciekinierów: Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Paulina Sykut-Jeżyna, Honorata Witańska, Kamila Ścibiorek, Magdalena Margulewicz, Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Marcin Miller, Akop Szostak, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mariusz Węgłowski, Jerzy Mielewski, Paweł Dudek (Czadoman), Luka Rosi, Adam Asanov, Michał Pałubski i Roman Awiński.

Jako ścigający twórcy kultowego youtube’owego kanału „Urbex History” - Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski - specjalizujący się w eksploracji opuszczonych, trudno dostępnych i tajemniczych obiektów. Ich internetowe relacje wideo notują nawet po kilka milionów wyświetleń, a wyprawy do Czarnobyla i Fukushimy zostały nie tylko zarejestrowane przez nich na filmach, ale również opisane w dwóch książkach ich autorstwa.
Kto za tym stoi?

Program „Wielka ucieczka” powstaje na podstawie holenderskiego formatu „Hunting Season”, który narodził się w internecie, gdzie stał się prawdziwą sensacją. W ciągu pięciu sezonów kilkukrotnie wybrano go najlepszym serialem YouTube w Holandii, a w ubiegłym roku został przeniesiony do telewizji. „Wielką ucieczkę” produkuje dla Czwórki Rochstar S.A.

„Wielka ucieczka” w niedzielę o godz. 22:00 oraz w środę o godz. 21:00 w Czwórce.

Regulamin

Komentarze