2022-05-06

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 99: Czwarta Fala śmiechu

0

Wyjątkowy gość specjalny przybywa z komediowej przestrzeni internetu. Kabaret Czwarta Fala jest znany przede wszystkim z wirtualnej rzeczywistości, choćby dzięki takim postaciom jak Janusz czy Pioter. Ale ma też w swoim repertuarze skecze, których nie da się zobaczyć w internecie. I właśnie w Czwórce można obejrzeć je premierowo. Program prowadzi Robert Korólczyk, a o oprawę muzyczną dba nieodłączny Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Nauka humoru
Powstali w 2009 roku i - co ciekawe - już wtedy wiedzieli, że ich nazwa będzie w dzisiejszych czasach wyjątkowo popularna. Kabaret Czwarta Fala nie zdradza jednak, skąd wziął się ich dar przewidywania. Opowiada za to chętnie o szkole. W jednym ze skeczów przedstawia ją jako idealne przygotowanie do życia w małżeństwie. Tym bardziej, kiedy pomaga w tym wykrywacz kłamstw od Bułgara z bazaru. Komu by się taki nie przydał? Chyba tylko komuś, kto nie potrzebuje kłamać. Na przykład taki Bogusław Linda - gdyby on został dyrektorem szkoły, to dopiero by się działo. Co dokładnie?

Prawdziwi mężczyźni
Jako twórcy internetowi kabaret Czwarta Fala prezentuje jeden ze swoich dowcipnych materiałów wideo. Satyryczny pastisz „Drogi wojownika” pod tytułem „Droga wódownika” pokazuje kawałek prawdy o mężczyznach. Podobnie jak skecz o dwóch facetach, którzy grają na konsoli i planują wieczór kawalerski kumpla. Tak to już jest, że niektórym się wydaje, że są macho, dopóki nie mają okazji przyjrzeć się samym sobie i swojemu zachowaniu. Być może podobnie byłoby z rodzimą służbą zdrowia, gdyby miała okazję sprawdzić, jak tak naprawdę działają zaprezentowane w jeszcze innym skeczu teleporady…

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze